EMEKLİLER MECLİSİ

Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi 

Nilüfer İlçesinde yaşayan emekli yurttaşlarımızın tecrübelerinden faydalanarak, boş vakitlerini kent yönetimine katılarak, kent yararına işler yaparak değerlendirmelerini sağlayan grubun genel amacı; Türkiye genelinde farklı ve özel bir yere sahip ilçemizdeki değerleri koruyarak, gelişimine destek veren projeler geliştirmektir. ‘Nilüfer’de yaşamak ayrıcalıktır’ sloganı doğrultusunda, Nilüfer’i Nilüferlilerle birlikte geliştirip, güzelleştirmek için çalışmalar yapmaktır. Ayrıca, emeklilerin yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yaparak, gerek Nilüfer’de gerekse Türkiye’de karşılaştıkları sorunlar ile ilgili grup ile birlikte çözüm önerilerinin geliştirilmesine ve kamuoyu oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Hedeflerimiz;

1. Nilüfer’de yer alan pazar yerlerinin daha sağlıklı, daha modern ve daha keyifli bir ortama sahip olması için, Nilüfer halkı, pazarcılar ve belediye ile ortaklaşa projeler geliştirip, halkın ve satıcıların bilinçlenmesine katkı sağlamak,

2. İlçemiz içerisinde yer alan anıt ağaçların tespit edilerek belgelenmesi ve korunmasını sağlamak amacıyla bir envanter çalışması gerçekleştirmek,

3. Grubun yürütmüş olduğu kitap toplama projesi kapsamında, Nilüferlilerin de destekleriyle, ihtiyacı olan okullara (Türkiye genelinde ve Nilüfer İlçesi'nde) kütüphane kurmak,  

4. Nilüfer halkına ve esnafına broşür dağıtımı yaparak kent yönetimine katkı sağlamak.

TÜZÜK
YÜRÜTME KURULU
ÇALIŞMA GRUPLARI

- Kitap Dağıtım Atölyesi Çalışma Grubu 
* Kitap toplama grubu
* Kitap tasnif grubu
* Kitap dağıtımı grubu

Siyaset Çalışma Grubu 

- Kültür - Sanat Çalışma Grubu 

- S
ağlık, Spor, Engelliler Çalışma Grubu 

HABERLER
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi`nin 2. Seçimli Genel Kurulu, Nilüfer Nikahevi Yakut Salon`da gerçekleşti. Yeşim Erkmenuğur, meclisimizin yeni başkanı oldu.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi 2. Seçimli Genel Kurulumuz 13 Ekim Çarşamba saat 17.00`de Nilüfer Nikahevi Yakut Salon`da gerçekleşecektir.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, Kitap Atölyesi ile Türkiye`nin dört bir yanındaki okuma sevdalısı çocuklara dokunmaya devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, 2020 yılında emeklilere yapılan maaş zammının yetersizliği ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz tarafından Şehit Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan İlk ve Ortaokulu`na yaptırılan kütüphane törenle açıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz, Genel Sekreterimiz Emre Karagöz`ü ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi`nin bugünkü toplantısının konuğu Nilüfer Arama Kurtarma Grubu Başkanı Fatih Işık`tı.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi Kitap Atölyesi ile Türkiye`nin dört bir yanındaki okuma sevdalısı çocuklara dokunmaya devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, Nilüfer İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç ile Bursa Tüketici Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz`ı ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve Kitap Atölyesi`ne destek istedi.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü Müdürü Şafak Pala ile görüştü.
Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreterlik görevine başlayan Emre Karagöz, Emekliler Meclisi toplantısına katılarak, gönüllülerimizle bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, bugün gerçekleştirdiği toplantısında, Mustafa Baytoz`dan, akıllı telefon ve sosyal medya kullanımı üzerine eğitim aldı.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz, Mahalle Muhtarları ziyaretlerine devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz, Mahalle Muhtarları ziyaretlerine devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi Türkiye`nin dört bir yanına kitap desteğinde bulunmaya devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi yeni dönem ilk toplantısını bugün yaptı.
Avukat Sebahat Erdoğan anlattı
Belentepe Permakültür Çifliği
Fethiye'ye kitap bağışı
Akıllı telefon kullanımı
Meliha-Cemal Bağcı Ortaokulu'na kitap
Emekliler Hayallerindeki Kenti Konuşuyor
Emeklilerden basın açıklaması
Toplantıda bilgilendirme
Emeklilere MK bilgilendirmesi
Meclisin ilk toplantısı
Yeniceabat'a kitap desteği
Sosyal Medya’ da bize katılmayı unutmayın !
Nilüferli olmanın ayrıcalığını yaşamak, etkinliklerimizden haberdar olmak ve üyemiz olmak isterseniz lütfen e-posta adresinizi yazınız…