HABERLER
2024
Nilüfer Kent Konseyi 26. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 2 Haziran 2024 Pazar saat 14.00`te Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi Ortak Salon’da gerçekleştirilecektir.
2023 Faaliyet Raporu için tıklayın
2023
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi 9. Seçimli Genel Kurul Delege Listesi
2022
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi, boşandığı erkek tarafından öldürülen Yasemin Ulutaş için görülecek dava öncesinde Bursa Adliyesi önünde bir araya geldi ve tepkilerini dile getirdi.
6 yaşındaki bir kız çocuğunun uğradığı cinsel istismar haberinin ardından Kadın Meclisimiz, Nilüfer Kent Konseyi`nde basın açıklaması düzenledi.
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisimizin gerçekleştirmeyi planladığı Toplumsal Cinsiyet Atölyesi, bazı odaklar tarafından hedef gösterilmişti Bu konu ile ilgili basın açıklaması düzenledik.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü`nde coşkuyla yürüdük.
Dünya Çocuk Hakları Yürüyüşü`nü yaklaşık 700 Nilüferli çocukla coşku içerisinde kutladık.
22 Kasım Salı Günü gerçekleştireceğimiz yürüyüş öncesinde 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü`nde toplandık, yürüyüşte taşıyacağımız pankart ve dövizleri yaptık.
Mükemmel bir pazar sabahı yaşadık ve doğa, tarih, kültür, sporla dolu bir tur gerçekleştirdik.
Nilüfer`in kentsel gıda politikasını oluşturmak için ilk adım yapılan çalıştayda atıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi`nin 5. Seçimli Genel Kurulu, Karaman Dernekler Yerleşkesi`nde yapıldı.
İnegazi Köyü`nde kurulmak istenen çimento fabrikasına karşı bölge halkı ve yaşam savunucuları bir araya geldik, fabrikanın kurulacağı arazide yapım kararını protesto ettik.
COP27 İklim Zirvesi`nin #walk2cop27 etkinliği kapsamında yapılan bisiklet turunda çok güzel bir gün geçirdik.
2018 yılından beri paydaşı olduğumuz Dünya Kız Çocukları Günü Erasmus + Projesi kapsamında; Almanya, Polonya ve Nilüferli kız çocuklarını buluşturduk.
İkinci El ve Takas Pazarı`nın ikincisini Konak Mahallemizde gerçekleştirdik.
Argüden Akademi tarafından İstanbul`da düzenlenen Büyükşehir Belediye Yönetişim Karnesi Konferansına katıldık.
28 Eylül-8 Kasım tarihleri arasında her çarşamba 18.30, her cumartesi de 10.30`da gerçekleşecek Nilüfer Bisiklet Akademisi başladı.
90. Yılında Dil Devrimi etkinliğimizi Nilüfer Kent Konseyi`nde gerçekleştirdik.
Nilüfer İklim Sözcüleri yaz aylarında iklim dostu NİS3 oyunuyla bir araya gelerek hem eğlendi hem de birçok görevi yerine getirerek öğrendi.
Zafer Bayramımızın ve Bursa`nın Kurtuluşu`nun 100. yılında zafere pedal bastığımız etkinliğimizde katılımcılar kırmızı ve beyaz tişörtleriyle 34 km. yol kat etti.
30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılında Zafer`den Barış`a Bisiklet Turu`nu gerçekleştirdik.
Danıştay 10. Dairesi`nin, İstanbul Sözleşmesi`nin Cumhurbaşkanı kararı ile fesh edilmesi işleminin iptali istemiyle açılan davada verdiği ret kararını kabul etmiyoruz demek için bileşeni olduğumuz Bursa Kadın Platformu ile birlikte bir basın açıklaması gerçekleştirdik.
`Kayapa`da Çöplük İstemiyoruz` demek için Kayapa Meydanı`nda gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasında bir araya geldik.
Başköy`deki eski okul binasının onarılarak geçen yıl aramızdan ayrılan Ertan Ayçetin`in adının verildiği Bisikletevi açıldı.
Nilüfer Kent Konseyi 22. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Nilüfer Nikahevi`nde gerçekleşti.
Ekim 2021-Haziran 2022 Faaliyet Raporumuz
Nilüfer İklim Sözcüleri Akçalar Göl kıyısında buluştu.
Nilüfer 20. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında Gölyazı Zambak Tepe`de Uçurtma Şenliğimizi gerçekleştirdik.
Melih Elal Okuma Grubu gönüllülerimiz tarafından oluşturulan Nilüfer`den Masallar kitabının tanıtım etkinliği, Nilüfer Kent Konseyi bahçesinde yapıldı.
50. yılında Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan`ı andık.
Nilüfer`de bulunan ortaokul öğrencilerinden oluşan İklim Sözcüleri Nilüfer Belediyesi Barış Meclisi`nde bir araya geldi.
Köy Enstitülerinin kuruluşunun 82. Yılında bir araya geldik.
Bileşeni olduğumuz BULKEP (Bursa Laik Kamusal Eğitim Platformu) ile Laik Eğitim Buluşması`nda bir araya geldik.
Nilüfer Gençlik Meclisi olarak Küresel İklim Grevi`nde bir araya geldik.
22 Mart Dünya Su Günü’nde Tarihi Nilüfer Hatun Köprüsü`nde basın açıklaması düzenledik.
Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi`nin bu yıl 7. kez düzenlediği Tohum Takas Şenliği`nde 40`ı aşkın çeşitten oluşan 15 bin paket yerel tohum vatandaşla buluştu.
Bileşeni olduğumuz Bursa Kadın Platformu, katledilen Asya Pınar Üzümcü için sokaktaydı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nde `Asla Pes Etme` diyerek yine alanlardaydık.
Bileşeni olduğumuz Bursa Çevre Platformu (BUÇEP) ile `Uludağ Milli Park`ında Alan Başkanlığı İstemiyoruz` adı altında, Bursa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü önünde basın açıklaması gerçekleştik.
Boşandığı erkek tarafından öldürülen Yasemin Ulutaş için 23 Nisan Mahallesi`nde basın açıklaması gerçekleştirildi.
Altınşehir Mahallesi Sakinleri; elektrik, doğalgaz, akaryakıt ve gıda zamlarına karşı ``Bu Zamlarla Yaşanmaz, Zamlar Geri Alınsın`` demek için Altınşehir Mahalle Muhtarlığı`nın önünde bir araya geldi.
5 Şubat 2022 tarihinde, Gölyazı Kültürevi’nde Uluabat’a sahip çıkmak için, Uluabat Sulak Alan Çalıştayı’nı gerçekleştirdik.
Uluabat Sulak Alan Çalıştayı için Gölyazı Kültürevi`nde buluştuk.
2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü`nde Nilüfer Kent Konseyi`nde bir araya geldik
Türkiye Kent Konseyleri Platformu Yürütme Kurulu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu`nu ziyaret etti.
Balat Aile Sağlığı Merkezi, Balat Muhtarlığı, Balat Mahalle Komitesi ile Balat ve Ahmet Yesevi Kadın Derneği`ne ev sahipliği yapacak Balat Ek Hizmet Binası, düzenlenen törenle açıldı.
Sevgi ve Kardeşlik Korosu, yaklaşık 2 yıllık pandemi arasından sonra tekrar izleyiciyle buluştu.
İhsaniye Mahallesi`nde Vergi Dairesi`nin yanında bulunan Kültürel Tesis Alanının; hukuka, imar mevzuatına, kamu yararına aykırı bir şekilde Resmi Kurum Alanına dönüştürülmesine yönelik itirazımızı gerçekleştirdik.
2021
Nilüfer Kent Konseyi`nde basın açıklaması düzenleyerek, sokak hayvanlarının barınaklarda değil yasada da belirtildiği gibi doğal alanlarında yaşamasını savunduk.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi gönüllülerimiz, boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından öldürülen Aygül Yıldız`ın duruşması için Bursa Adliyesi önündeydi.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz Kitap Atölyesi ile 100.000`inci kitabı göndermenin keyfini yaşadı.
Nilüfer El Sanatları Şenliğimizin ikincisini yeni yıl öncesi yaptık.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi gönüllülerimiz, 20 Ağustos 2020`de öldürülen Serpil Şentürk için Bursa Adliyesi önünde toplandı ve kadın cinayetlerini protesto etti.
10 Aralık Toprak Ana Günü`nü İrfaniye Mahallemizde kutladık
5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü`nü Karaman Dernekler Yerleşkesi`nde kutladık.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü`nde ``İstanbul Sözleşmesi`nden, Haklarımızdan ve Hayatlarımızdan Vazgeçmiyoruz, Mücadele ve Dayanışmaya Devam!`` demek için bir araya geldik.
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü`nde mükemmel bir gün yaşadık. Karaman Dernekler Yerleşkesi`ndeki gerçekleşen etkinlikte film gösterimi, atölyeler ve kutu oyunlarıyla dolu bir gün geçirdik.
Güney Marmara Kent Konseyleri, Bandırma Kent Konseyi ev sahipliğinde bir araya geldi. Başkanımız Neslihan Binbaş`ın da katıldığı toplantıda Marmara Denizi`ndeki musilaj sorunu masaya yatırıldı.
Kız Kardeşlik Köprüsü kapsamında Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisimiz ile Nilüfer Belediyesi`nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Nilüfer El Sanatları Şenliğimizi tamamladık.
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi 7. Seçimli Genel Kurulu`muzu tamamladık. Gençlik Meclisimizin yeni eş başkanları Berre Kargılı ve Kıvanç Gümen oldu.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanımız Neslihan Binbaş, Şişli Belediyesi ve Şişli Kent Konseyi`nin düzenlediği, Şişli Katılımcı Bütçe Konferansı`na katıldı.
Kız Kardeşlik Köprüsü kapsamında Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisimiz ile Nilüfer Belediyesi`nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Nilüfer El Sanatları Şenliği`nin ilk gününü tamamladık.
Nilüfer Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu toplantısında grup başkanı ve yürütme kurulu seçildi.
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi 7. Seçimli Genel Kurul Toplantısı 07.11.2021 Pazar günü saat 13.00`de Nilüfer Gençlik Evi`nde gerçekleştirilecektir.
Nilüfer Kent Konseyi, 21. Olağan Seçimli Genel Kurulu, Nilüfer Nikahevi Yakut Salon`da gerçekleşti. Neslihan Binbaş tekrar başkanlığa seçilirken, yeni yürütme kurulumuz da oluştu.
Türkiye Kent Konseyleri Platformu, Edirne Kent Konseyi ve Edirne Belediyesi`nin ev sahipliğinde 27. Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi ve sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildirgede İklim Krizi`ne dikkat çekilirken, iklimdeki değişimin krize evrilmesinin üretim tarzından kaynaklandığı ortaya kondu.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi`nin 8. Seçimli Genel Kurulu, Nilüfer Nikahevi Yakut Salon`da gerçekleşti. 66 delegenin 63`ünün oyunu alan Serpil Altun, Kadın Meclisimizin yeni başkanı oldu.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi`nin 2. Seçimli Genel Kurulu, Nilüfer Nikahevi Yakut Salon`da gerçekleşti. Yeşim Erkmenuğur, meclisimizin yeni başkanı oldu.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi 2. Seçimli Genel Kurulumuz 13 Ekim Çarşamba saat 17.00`de Nilüfer Nikahevi Yakut Salon`da gerçekleşecektir.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi 8. Seçimli Genel Kurulumuz 14 Ekim Perşembe saat 17.00`de Nilüfer Nikahevi Yakut Salon`da gerçekleşecektir.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisimiz yeni dönem ilk toplantısını uzun bir aranın ardından yüz yüze gerçekleştirdi.
Nilüfer`de çevre ve halk sağlığını olumsuz etkileyen koku emisyonunun bilimsel yönleriyle değerlendirilerek, çözümü için ortak bir perspektif oluşturulması amacıyla bir araya geldik.
Bu sene 13.`sünü düzenlediğimiz Tophane-Nilüfer-Mudanya Bisiklet Turumuzda, çevre ve barış için pedallara bastık.
Bugün İhsaniye Mini Bostan`da Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi Gönüllüleri ve Vahide Aktuğ İlköğretim Okulu öğrencileri, hem bilgilendirici hem de keyifli bir gün yaşadı.
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi`mize ait ve 15-29 yaşlarındaki tüm gençlerin, gençlik örgütlerinin, toplulukların kullanımına açık olan Nilüfer Gençlik Evi`nin açılışını gerçekleştirdik.
3 sene önce henüz 16 yaşındayken Aslan Atilla Kurtbaş tarafından darp edilen, alıkoyulan, istismara uğrayan Ü. K’nın adalet arayışı için Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi ve tüm kadınlar olarak bugün bir aradaydık.
Nilüfer Kent Konseyi 20. Olağan Genel Kurulu, Nilüfer Nikahevi Yakut Salon`da gerçekleşti.
Nilüfer Kent Konseyi Çalışma Yönergesi ile ilgili yapılacak değişiklikler
Nilüfer Kent Konseyi 20. Olağan Genel Kurul Hazirun Listesi (13 Eylül 2021)
Manavgat`ta, Bodrum`da ve Marmaris`te yaşandığı gibi bir çaresizliğe düşmemek için Bursa`da orman yangınlarına müdahale edebilecek bir hava gücü ivedi olarak hayata geçirilmelidir.
Köy Enstitüleri`nin mimarı İsmail Hakkı Tonguç`u vefatının 61. Yılında Üç Fidan Parkı`nda andık.
Bileşeni olduğumuz Bursa Laik ve Kamusal Eğitim Platformu basın açıklaması gerçekleştirerek 2020-2021 eğitim-öğretim yılını öğrenci, veli, öğretmelerin gözünden değerlendirdi ve Milli Eğitim Bakanlığı`ndan beklentilerini dile getirdi.
Sosyolog Merve Yalçınkaya Özdemir ile `İstanbul Sözleşmesi`nin dünü, bugünü, yarını` söyleşisini gerçekleştirdik.
5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Marmara Denizi kirliliği ve musilaj sorunu için Mudanya`da Gemlik, Mudanya ve Nilüfer Kent Konseyleri basın açıklaması düzenledik.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu `Yaşam için yasa` başlığıyla bir basın açıklaması düzenledi.
Pandemi döneminde büyük zorluklarla boğuşan işletmeciler, hizmet sektörü çalışanları ve müzisyenler seslerini duyurmak için bir kez daha bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Kız Kardeşlik Köprüsü Kadın Dayanışma Ağı kapsamında İnci Dönüşüm Derneği ile birlikte `Kadın Çemberi` atölyesi gerçekleştirdik.
Ataevler Mahalle Komitesi`nin talebi üzerine; Ataevler Uygulama İmar Planı`nda Otopark Alanı`nda kalan alan Park Alanı olarak düzenlendi.
Egemenliğin kayıtsız şartsız millete emanet edilişinin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nın 101. Yıldönümünü Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde bulunan Cumhuriyet Meydanı`nda coşkuyla kutladık.
Melih Elal Okuma Grubu`nun çevrimiçi toplantısında, yeni dönem başkan ve yürütme kurulu seçimi yapılırken başkan Selma Çubukçu oldu.
`Tohum yaşamdır` diyerek pandemi kuralları çerçevesinde, 6. Tohum Takas Şenliğimizi, İhsaniye Kapalı Pazar Alanı`nda düzenledik.
`Ahşap Kedi Evi Atölyesi` sona erdi. 2 gün süren atölyede gönüllülerimiz birbirinden güzel kedi evleri yaptı.
Bursa Çevre Platformu olarak 22 Mart Dünya Su Günü`nde Badırga`da buluştuk. Sanayinin suyumuzu ve yaşam alanlarımızı yok etmesine izin vermemek adına basın açıklaması yaptık.
``Hayatımız, Haklarımız, Mücadelemiz Bizimdir!`` diyerek, Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü basın açıklamamızı gerçekleştirdik.
Pandemi sürecinde artan ekonomik kriz ile şiddetin mağduru olan kadınlarla dayanışmak için uzun zamandır yaptığımız çalışmaları hayata geçirdik.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından mecliste gündemde olan hayvan hakları yasası ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirildi.
Pandemi döneminde büyük zorluklarla boğuşan işletmeciler, hizmet sektörü çalışanları ve müzisyenler seslerini duyurmak için 6. kez bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Cevdet İrketi Çocuk Okuma Grubu, Uzman Psikolojik Danışman Gönül Ekren Hazneci ile bir araya gelerek bibliyoterapi atölyesi gerçekleştirdi.
ODTUMD (ODTÜ mezunları derneği) Edebiyat ve Kitap Kulübü ile Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu ``Gerçeküstü Hayat, Fantastik Edebiyat`` teması çerçevesinde bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu`nun düzenlediği 6 haftalık Yaratıcı Yazın ve Masallarla Yolculuk atölyesi sona erdi.
BTSO Hizmet Konseyi Meclis ve Komite Temsilcileri ile pandemi süresince yaşanan sektörel sorunlar ve çözüm önerilerini konuşmak üzere Nilüfer Kent Konseyi’nde basın toplantısı düzenlendi
Nilüfer Kent Konseyi, Nilüfer Belediyesi ve Her Eve Pati Derneği ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi`nin düzenlediği yarıyıl tatili atölyeleri kabaktan tohum alma ve bakla ekme etkinliğiyle devam etti.
Pandemi döneminde büyük zorluklarla boğuşan işletmeciler, hizmet sektörü çalışanları ve müzisyenler seslerini duyurmak için bu hafta Podyum Davet`te buluşup basın açıklaması yaptı.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi`nin düzenlediği yarıyıl tatili etkinlikleri Bitkilerle Kolaj Atölyesi ile devam etti.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, ``Turgay Başkan`la Mahalle Buluşmaları``nın ilkinde Yüzüncüyıl Mahalle Komitesi ve sakinleri ile çevrim içi toplantıda bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi`nin düzenlediği yarıyıl tatili etkinlikleri Mini Bostan Ürün Hasadı etkinliğiyle devam etti.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi, Nilüfer Belediyesi Eşitlik Komisyonu ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Eşitlik Birimi ile CEMR Avrupa Konseyi şartı konusunda görüşme gerçekleştirdi.
Uluabat Gölü`nü gelecek nesillere taşımak, farkındalık yaratmak için Gölyazı`da Nilüfer Kent Konseyi, EKODER ve DOĞADER ortak basın açıklaması düzenledi.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi`nin düzenlediği yarıyıl tatili etkinlikleri Ses Haritası Atölyesi ile devam etti.
İşletmeciler, hizmet sektörü çalışanları ile müzisyenler pandemi döneminde büyük zorluklarla boğuşuyor ve seslerini duyurmak için bu hafta Kent Meydanı`nda buluşup basın açıklaması yaptı.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi`nin düzenlediği yarıyıl tatili etkinlikleri `Doğanın sesi ritim atölyesi`yle devam etti.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi`nin düzenlediği yarıyıl tatili etkinlikleri Pet Şişede Soğan Tarlası atölyesiyle başladı.
İşletmeciler ve hizmet sektörü çalışanları, pandemi döneminde büyük zorluklarla boğuşuyor ve seslerini duyurmak için Uğur Mumcu Bulvarı Özlüce Metro İstasyonu çıkışı, Karya Yaşam yanında buluşup basın açıklaması yaptı.
İnegazi`de yapılmak istenen kalker ocağı, kırma-eleme, yıkama ve hazır beton tesisine karşı bölge halkı ve Nilüferliler tepkilerini ortaya koydu.
Pandemi döneminde büyük zorluklarla boğuşan işletmeciler ve hizmet sektörü çalışanları, seslerini duyurmak için basın açıklaması gerçekleştirdi.
İnegazi`de yapılmak istenen kalker ocağı, kırma-eleme, yıkama ve hazır beton tesisine karşı İnegazi halkının, İnegazi ile çevre mahalleler olan Atlas, Üçpınar, Yaylacık, Tahtalı ve Çalı Muhtarlarının katıldığı toplantıda bir araya geldik.
2020
10 Aralık Toprak Ana Günü`nü İhsaniye Cumhuriyet Meydanı`ndaki Nilüfer Bostan`ın açılışında kutladık.
Bursa Dergiler Platformu (BUDEP) 2020 ödüllerini açıkladı. Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Grubu, Okumaya Katkı Sağlayanlar özel ödülüne layık görüldü.
Bileşeni olduğumuz BULKEP (Bursa Laik Kamusal Eğitim Platformu) ile Kent Meydanı`nda bir basın açıklaması düzenleyerek, pandemi süreci sebebiyle eğitimde yaşanan sorunları dile getirdik, çözüm önerilerimizi ilettik.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü’nde Morfidan Kadın Ormanı’nda pandemi kuralları çerçevesinde bir araya geldik, bir kez daha ‘Haklarımızdan ve Hayatlarımızdan Vazgeçmiyoruz’ diyerek tepkimizi dile getirdik.
Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte, çocukların karar süreçlerine katılımının önemi vurgulanarak, bu amaçla Çocuk Meclisi Evi`nin daha aktif kullanılacağı ifade edildi.
Bileşeni olduğumuz Bursa Kadın Platformu, Nilüfer Kent Konseyi`nde ``İstanbul Sözleşmesi`ni tartışmaya açanlara sözümüz var. Haklarımız pazarlık konusu değil`` diyerek basın açıklaması gerçekleştirdi.
Eğitimde yaşanan sorunları dikkat çekmek adına Bursa Laik ve Kamusal Eğitim Platformu (BULKEP) kuruldu. Bileşeni olduğumuz platform, Çağdaş Gazeteciler Derneği Lokali`nde basın açıklaması düzenledi.
Nilüfer Kent Konseyi, Nilüfer Belediyesi, Mudanya Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Tophane Rotary Kulübü`nün organize ettiği Tophane`den Mudanya`ya Bisiklet Turu bu yıl `Temiz ve yaşanabilir bir çevre için` temasıyla gerçekleşti.
6. Küresel İklim Grevi`nde, `iklim adaleti=sosyal adalet` demek için Nilüfer Halk Evi önünde Küresel İklim Grevi`mizi gerçekleştirdik.
Avrupa Hareketlilik Haftası sebebiyle Ankara`dan Çanakkale`ye şehit ve gazileri anma bisiklet turunu gerçekleştiren Ankara Kent Konseyi Bisiklet Meclisi, Bursa`ya geldi.
16 yaşındayken alıkonulan, darp edilen ve istismara maruz bırakılan Ü.K. ile dayanışmak için Bursa Adliyesi`nde basın açıklaması yaptık.
Yüzüncüyıl Mahalle Komitemizle yeni dönem ilk toplantımızı gerçekleştirdik.
19 Mayıs Mahalle Komitemizle yeni dönem ilk toplantımızı gerçekleştirdik.
Ovacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Nilüfer Kent Konseyi`ni ziyaret etti.
Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü`nden Sosyolog Merve Yalçınkaya Özdemir, Nilüfer Kent Konseyi Yürütme Kuruluna ve çalışanlarına toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi verdi.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Çocuk Okuma Grubu İhsaniye Mahallesi`nde yaşayan arkadaşlarıyla birlikte bugün İhsaniye Mini Bostan`da buluştu.
Altınşehir Mahalle Komitesi üyeleri pazar günü kahvaltıda Atlas Köy Kadınları Dayanışma Derneği`nin misafiri oldu.
Kız Kardeşlik Köprüsü projesini geliştirmek için toplantılar devam ediyor.
Görükle Mahalle Komitesi düzenli toplantılarını yapmaya ve yeni projeler için çalışmaya devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi`nde İstanbul Sözleşmesi Yaşatır afiş atölyesini gerçekleştirdik.
Altınşehir Mahalle Komitemizle yeni dönem ilk toplantımızı gerçekleştirdik.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanımız Neslihan Binbaş ve Genel Sekreterimiz Emre Karagöz, Kirazlıyayla kadınlarının sevincine ortak oldu.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi pandemi döneminde kadınların sorunlarına çare bulmak adına dayanışma ağı kurulması için atılacak adımlarla ilgili görüş alışverişinde bulunmaya devam ediyor.
Tophane Rotary Kulübü bugün Genel Sekreterimiz Emre Karagöz`ü ziyaret etti.
Nilüfer Kent Konseyi Altınşehir Mahalle Komitesi`nin organize ettiği etkinlikte, toplandık, topladık!
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadın dernekleriyle toplantılarımızı sonlandırdık.
Bileşeni olduğumuz Bursa Kadın Platformu, ülkemizde bitmeyen kadın cinayetleri ve ortadan kaldırılmaya çalışılan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili Nilüfer Kent Konseyi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanımız Nergiz Döner okudu.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Grubumuz, Tarım ve Orman Bakanlığı, Merkez Av Komisyonunun açtığı av ihaleleri için `Ölümü değil yaşamı savunuyoruz` diyerek basın açıklaması yaptı.
5 Haziran Dünya Çevre Günü`nde doğamızı savunduk. Nilüfer Kent Konseyi olarak bileşeni olduğumuz Bursa Çevre Platformu ile birlikte Çalı Mahallesi Değirmen Deresi`nde eylem yaptık ve açıklamada bulunduk.
Covid 19 pandemisinden dolayı karantina sürecinde yaşanan ev içi şiddet oranında ciddi bir artış yaşandı. Son 10 günde 10 kadın katledildi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleşen etkinliklerin sonuncusu 29 Ekim Mahallesi`nde yapıldı ve kadınlar dayanışmayı yeşertti.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Gölyazı Balıkçı Kadınları Yardımlaşma Derneği`nin ortaklaşa düzenlediği `Kadınlar Gölyazı`da buluşuyor` etkinliğimiz Gölyazı`da yapıldı.
Ahmet Cevizci Felsefe Okumaları Grubu, Profesör Doktor Kasım Küçükalp`i konuk etti.
Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Mehmet Akif Bingöl ile Yürütme Kurulu Üyelerini ağırladık.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, Kitap Atölyesi ile Türkiye`nin dört bir yanındaki okuma sevdalısı çocuklara dokunmaya devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, 2020 yılında emeklilere yapılan maaş zammının yetersizliği ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Köy Enstitüleri`nin kurucusu Hasan Ali Yücel vefatının 59. yılında Nilüfer Dernekler Yerleşkesi`nde anıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisimiz, Türkiye`nin dört bir yanında gönüllere dokunmaya devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu üyeleri, Tom Robbins`in Parfümün Dansı kitabını bir araya geldikleri toplantıda tartıştılar.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz tarafından Şehit Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan İlk ve Ortaokulu`na yaptırılan kütüphane törenle açıldı.
Bursa UNESCO Derneği Başkanı İlker Özaslan, yönetim kurulu üyeleri Taner Özer ve Tufan Ata Türkyılmaz, Genel Sekreterimiz Emre Karagöz`ü ziyaret etti.
Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Emre Karagöz, 15 Mart Pazar günü gerçekleşecek Mahalle Komiteleri seçimleri için medyaya bilgilendirme ziyareti yaptı.
Melih Elal Okuma Grubu bu ay Vefada Buluşalım Söyleşileri kapsamında eserleriyle Bursa`ya miras bırakan Ramis Dara`yı ağırladı.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz, Genel Sekreterimiz Emre Karagöz`ü ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi`nin bugünkü toplantısının konuğu Nilüfer Arama Kurtarma Grubu Başkanı Fatih Işık`tı.
Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Grubu`nun düzenlediği Eski Topraklar ve Torunları belgesel film gösterimi ile söyleşisi, Karaman Dernekler Yerleşkesi`nde yapıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi Kitap Atölyesi ile Türkiye`nin dört bir yanındaki okuma sevdalısı çocuklara dokunmaya devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Sevgi Atölyesi`nde yapılan çalışmada, Sivas Çiftçi Kadın Derneği temsilcisi Demet Erdinç`in yürütücülüğünde kır çiçeklerinden yaka kokartı tasarlandı.
Çocuk Meclisimiz, bugün Sayıların Efendisi oynadı.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Sevgi Atölyesi gönüllülerinin yaptıkları üretimler ve bağışladığı eşyalar, Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği`nin Carrefour`da açtığı sokak hayvanlarına destek amaçlı kermes standına teslim edildi.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, Nilüfer İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç ile Bursa Tüketici Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz`ı ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve Kitap Atölyesi`ne destek istedi.
Çocuk Okuma Grubumuz, hem eğlenip, hem de bilgilenmeye devam ediyor.
Hayvan Hakları Grubumuz, soğuk havada can dostlarımızın içini ısıtmaya devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü Müdürü Şafak Pala ile görüştü.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Kadın Meclisi Gönüllüleri ile 29 Ekim Kadınları Dayanışma Derneği, Kayapa Özel Eğitim İş Uygulama Okulu`na ziyarette bulunarak okul müdürü ve öğrencilerle bir araya geldi.
Bileşeni olduğumuz Bursa Çevre Platformu (BUÇEP), tehlikeli boyutlara ulaşan Bursa`daki hava kirliliğine ilişkin yetkilileri göreve çağıran dilekçeleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü`nün önünde buluşup verdi.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi, Gemlik`e gezi düzenledi.
Türkiye Kent Konseyleri Platformu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Profesör Doktor Metin Ergün`ü Ankara`da ziyaret etti.
Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu üyeleri, Sezgin Kaymaz`ın `Nefha` adlı eserini bir araya geldikleri toplantıda tartıştılar. Grup üyeleri önümüzdeki ay okumak üzere Tom Robbins`in Parfümün Dansı kitabını seçtiler.
Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreterlik görevine başlayan Emre Karagöz, Emekliler Meclisi toplantısına katılarak, gönüllülerimizle bir araya geldi.
19 Mayıs Mahalle Komitesi`nin talebiyle, bazı park alanlarının komite ve mahalle sakinleri tarafından ağaçlandırılmasına yönelik çalışmalarda birinci etap tamamlandı.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi`nin 1. yılı kutlandı.
Kadın Meclisimizin bileşeni olduğu Bursa Kadın Platformu, Nilüfer Kent Konseyi önünde ``Çocuğa yönelik cinsel istismarın affı olmaz`` diyerek tepkilerini dile getirdi.
2019
Nilüfer Kent Konseyi 19. Genel Kurulu Karaman Dernekler Yerleşkesi`nde yapıldı. Ulaş Bayraktar`ın; ``Yereli demokratikleştirmek için kenti müşterekleştirmek`` söyleşisinin de olduğu Genel Kurul`da Mahalle Komitesi işleyiş yönergesi, Kadın Meclisi ile Gençlik Meclisi tüzüklerindeki değişiklikler oy birliğiyle kabul edildi.
Nilüfer Kent Konseyi Vizör Fotoğraf Grubu`nun trafik kazalarını konu aldığı `Sonrası` adlı serginin açılışı Podyum Sanat Mahal`de yapıldı.
Günümüz dünyasının modernlik adı altında hayatın gerçek ritminden koparak hızlanmasına ve doğallığını yitirmesine tepki olarak ortaya çıkan ve hareket noktasını yemek kültüründen alan Slow Food hareketinin başlattığı ``Terra Madre`` 10 Aralık Toprak Ana Günü`nü İnegazi Mahallemizde kutladık.
Nilüfer Kent Konseyi Çevre Meclisi, 10 Aralık Toprak Ana Günü etkinliği öncesi "Susmayacağız, durmayacağız temiz bir çevrede yaşam hakkımızı savunacağız" başlığıyla basın açıklaması yaptı. Meclisimiz adına açıklamayı eş sözcü Doç. Dr. Ertuğrul Aksoy okudu.
Altınşehir Metro İstasyonu yakınındaki yolda, Gülruh Hatun Kız Yurdu öğrencilerinin uzun zamandır uğradığı tacize son vermek için bir araya geldik ve `Kadınlar için güvenli kentler istiyoruz` diye haykırdık.
Son dönemin önemli yazar ve şairlerinden Mehmet Erte, Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubumuzun konuğu oldu.
Bursa Kadın Kuruluşları Birliği Üyesi dernek temsilcileri ile Başkan Sibel Özbudak, Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi`ni ziyaret ederek gündemdeki kadın sorunlarını görüştüler ve ortak yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.
Nilüfer Kent Konseyi Sevgi ve Kardeşlik Korosu Uğur Mumcu Sahnesi`nde mükemmel bir konsere imza attı.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü`nde sokaktaydık ve `İtirazımız var` diye haykırdık. Katılımın yoğun olduğu yürüyüşün ardından Nilüfer Belediyesi Halk Evi`ne İstanbul Sözleşmesi asıldı.
İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsünde 22-23 Kasım`da gerçekleşen ``Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesinin 30. Yılında Çocuğun Katılım Hakkı: Neredeyiz?`` başlıklı sempozyuma katıldık.
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü`nde Altınşehir Gençlik Merkezi`nde mükemmel bir gün yaşadık.
Karaman Dernekler Yerleşkesi`nde, `Hani Meral` belgesel gösterimi gerçekleşti. Ardından da Klinik Psikolog Alev Dumanoğlu`nun konuşmacı olarak katıldığı `Toplumsal dönüşümde kadın ve çocuk çalışmalarının önemi ve iyi örnekler` konulu söyleşi yapıldı.
Yurttaşlık Derneği tarafından yürütülen ``Yerel/Bölgesel Kamu Politikalarında Yurttaşın Sözü`` Projesi kapsamında gerçekleştirilen sivil toplum atölyelerinin üçüncüsü Çanakkale`de düzenlendi.
Nilüfer Kent Konseyi Görükle Gençlik Ofisi`nin içeriği ile ilgili toplantı gerçekleştirdik.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Okuma Grubu, kitap tartışıp yorumladı. Bir sonraki toplantı 11 Aralık Çarşamba günü saat 19.00`da yapılacak.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi, bugün gerçekleştirdiği toplantısında, Mustafa Baytoz`dan, akıllı telefon ve sosyal medya kullanımı üzerine eğitim aldı.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten muhtar ziyaretlerine devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten, Kuruçeşme Mahallesi Muhtarı Engin Özdemir ve Güngören Mahallesi Muhtarı Mesut Engin`i ziyaret ederek, Mahalle Komiteleri ile ilgili geliştirilebilecek projeler hakkında konuştular.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz, Mahalle Muhtarları ziyaretlerine devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Fotoğrafçılık Grubu Vizör Grup Bursa, yapılan seçimle yeni başkanını seçti ve Alev Tanrıkorur görevi Ahmet Sungur`dan devraldı. Nilüfer Kent Konseyi Başkanımız Neslihan Binbaş, geçmiş dönem başkanı Sungur`a katkılarından dolayı teşekkür etti. Tanrıkorur`a yeni görevinde başarılar dileriz.
350turkiye.org`tan Ege Tok bugün İklim Adaleti üzerine Nilüfer Kent Konseyi`nde atölye çalışması gerçekleştirdi.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisimizin 4. Seçimli Genel Kurulunu gercekleştirdik.
Bileşeni olduğumuz Bursa Çevre Platformu (BUÇEP), `Ölüm Bacalarına filtre istiyoruz` başlığıyla basın açıklaması düzenleyerek, termik santrallerin üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesini 3 yıl daha erteleyen yasal düzenlemenin TBMM`ye geldiğini ve bu yasal düzenlemenin geri çekilmesi gerektiğini belirtti.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisimiz, Mahalle Muhtarları ziyaretlerine devam ediyor.
29 Ekim Kadınları Dayanışma Derneği`nin kuruluş kutlamasına katıldık.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten, Mahalle Muhtarları ziyaretlerine devam ediyor. Binbaş ile Ayvaköy Mahallesi Muhtarı Hüseyin Odman, `Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım` kampanyasına destekte bulundular.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten, Balat Mahallesi Muhtarı Ersin Yetik, Doğanköy Mahallesi Muhtarı Fikri Araz, Yolçatı Mahallesi Muhtarı Yılmaz Uludağ ve Işıktepe Mahallesi Muhtarı Halim Sarıyel`i ziyaret ederek, Mahalle Komiteleri ile ilgili geliştirilebilecek projeler hakkında konuştular.
Nilüfer Mahalle Komiteleri Yapılanma Çalıştayımızı gerçekleştirdik.
Yarın gerçekleşecek Mahalle Komiteleri Çalıştayı için Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem ve üst yönetimle bilgilendirme toplantısı yaptık, fikir alışverişinde bulunduk.
Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu bu hafta Vefada Buluşalım Söyleşileri kapsamında Yazar Nevzat Çalıkuşu`nu ağırladı.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisimiz ve Mahalle Kadın Derneklerimiz, Zeyniler Çalıkuşu Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi`ni ziyaret etti. Verimli geçen buluşmada çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
Nilüfer Kent Konseyi olarak her yaştan gönüllülerimizle beraber Cumhuriyet Yürüyüşüne katıldık.
Nilüfer Kent Konseyi ve Nilüfer Belediyesi`nin ortaklaşa düzenlediği temizlik kampanyasının ilki Misi Mahallesi`nde bugün gerçekleşti.
Nilüfer Gençlik Meclisi olarak yeni dönemde faaliyete geçen Nilüfer Kız Öğrenci Yurdu`nda tanıtım etkinliği gerçekleştirdik.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllüleri, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Genel Sekreter Yardımcısı Elif Yuvayapan ile bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu, geçen ay seçtikleri Bilge Karasu`nun Narla İncire Gazel kitabını okuyup, yorumladı.
Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Yılın Yazarı Nezihe Meriç atölye çalışması Demirci Kütüphanesi`nde gerçekleşti.
Nilüfer Kent Konseyi Vizör Grup Bursa Fotoğrafçılık Grubu, yeni dönemin ilk toplantısını Nilüfer Kent Konseyi`nde yaptı.
Türkiye Kent Konseyleri Platformu 26. Dönem toplantısı, Eskişehir Odunpazarı Kent Konseyi ev sahipliğinde Eskişehir`de gerçekleşti.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Sivil Toplum Sektörü`nün Ankara`da düzenlediği ``STK iş birliği ve Türkiye`de gönüllülük süreçlerinin güçlendirilmesi`` çalıştayına katıldı.
Bilinçli ve güvenli bisiklet kullanımı için; Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği (BUBİDOSD) ile birlikte Nilüfer Bisiklet Akademisi protokolü yenilendi.
Melih Elal Okuma Grubu gönüllüsü Alper Can, `Nilüfer Kent Konseyi`nde, Edebiyatta Postmodernizm söyleşisi gerçekleştirdi.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu bu hafta Nilüfer kırsalında, Kayapa, Maksempınar ve Unçukuru Mahalleleri`nde can dostlarımızı beslediler.
Dünya Gıda Günü`nde, Nilüfer Kent Konseyi bahçesinde söyleşi ve atölye çalışmaları yapıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Genel Sekreter Elvan Atay, Genel Sekreter Yardımcısı Elif Yuvayapan ve Nilüfer Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan`ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında gerçekleşen görüşmelerde, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Genel Sekreter Elvan Atay, Nilüfer Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri, grup ve meclis başkanları bugün Nilüfer Kent Konseyi bahçesinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Tiyatrosu yeni dönemine hazır. Kadın Meclisi Tiyatrosu oyuncularımız ve eğitmen Erdal Gülver yeni dönemi ve çalışmaları planlamak için bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Almanya’da gerçekleşen ``Dünya Kız Çocukları Günü 2019-Çok Uluslu Gençlik Buluşması`` projesine katıldı.
Nilüfer`de başlatılacak olan çevre temizliği projesi için, seçilen pilot mahallelerden biri olan Gümüştepe (Misi) Mahallesi`nde bugün ön toplantı gerçekleştirildi.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Genel Sekreter Elvan Atay, Genel Sekreter Yardımcısı Elif Yuvayapan ve Nilüfer Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz`ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında gerçekleşen görüşmelerde, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından düzenlenen ``İklim Değişikliği Üzerine Yaratıcı Okuma Atölyesi`` bugün gerçekleşti.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Genel Sekreter Elvan Atay ve Genel Sekreter Yardımcısı Elif Yuvayapan Bursa Emniyet Müdür Yardımcısı Uğur Toksoy`u ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Görüşmede trafikle ilgili konularda birlikte neler yapılabileceği konuşuldu.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi Türkiye`nin dört bir yanına kitap desteğinde bulunmaya devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Okuma Grubu gönüllüleri bugün La Mança`lı Don Kişot kitabı ile ilgili bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu her hafta hız kesmeden can dostlarımızı beslemeye devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten muhtar ziyaretlerine devam ediyor.
Edirne Kent Konseyi tarafından düzenlenen ``Kentin Sahibi Olmak için; MAHALLE MECLİSLERİ`` toplantısına Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş davet edildi.
Edirne Kent Konseyi tarafından düzenlenen ``Kentin Sahibi Olmak için; MAHALLE MECLİSLERİ`` toplantısına Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş davet edildi.
100.Yıl Semt Meclisi Girişimi tarafından düzenlenen, 100. Yıl Semt Meclisi bilgilendirme toplantısı 100. Yıl Çankaya Evi`nde gerçekleştirildi.
Trabzon ve Düzce`den ziyarete gelen Kadın Derneklerine Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nergiz Döner tarafından meclis çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
4-5-6 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Pati Festivali`nde, Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi`ne ve Kadın Meclisi Başkanı Nergiz Döner`e yapmış oldukları destek ve katkıları için Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği (BUHAYDER) tarafından plaket sunularak teşekkür edildi.
Nilüfer Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği imecesi ile gerçekleştirilen Bursa Aydınlanma Buluşması`na Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş katıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Çalışma Grubu yeni dönemin ilk toplantısını, Nilüfer Kent Konseyi`nde gerçekleştirdi.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten muhtar ziyaretlerine devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Ahmet Cevizci Felsefe Okumaları Grubu yeni dönemine, `Post yapısalcılıkla` başladı.
Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi yeni dönem ilk toplantısını bugün yaptı.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu her hafta hız kesmeden can dostlarımızı beslemeye devam ediyor.
Dünya Hayvanları Koruma haftası kapsamında, Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Carrefour Alışveriş Merkezi ortaklığında mama bağışı etkinliği düzenlendi.
20 Eylül Dünya İklim Grevi`ne ses vermek için düzenlediğimiz Nilüfer İklim Festivali`nin karbon ayak izini yok etmek için, Balkan Mahallesi`nde Tohum Anaokulu öğrencileriyle ağaç diktik.
Barış Mahalle Komitesi sokak hayvanları yararına kermes düzenledi.
Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu Vefada Buluşalım Söyleşileri kapsamında, bu hafta Yazar Hilmi Haşal`ı ağırladı.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni dönem ilk toplantısını Karaman Dernekler Yerleşkesi`nde gerçekleştirdi.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllüleri bu hafta; Kayapa, Maksempınar, Unçukuru ve Atlas Mahallesi`nde beslemeye çıktı.
Nilüfer Kent Konseyi Sevgi ve Kardeşlik Korosu, yeni dönemin ilk toplantısını Nilüfer Kent Konseyi`nde yaptı. Kendilerine bol musikili, başarılı bir dönem diliyoruz.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten, Nilüfer mahalle muhtarlarını ziyarete devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Kırsal Alan Çalışma Grubu, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi`nin düzenlediği tohum takas etkinliğinde yer aldı.
Bu seneki teması kanserli çocuklara destek ve yanan ormanlarımızı anmak olan, 11. Tophane`den Mudanya`ya Bisiklet Turu 1200 bisikletçinin katılımıyla gerçekleşti.
Dünyada küresel ısınma sebebi ile yaşanan iklim krizine tepki gösteren İsveçli genç çevre aktivisti Greta Thunberg, tüm dünyayı iklim grevine çağırdı. Bu çağrıya Bursa`da Nilüfer Kent Konseyi yanıt vererek, Nilüfer İklim Festivali`ni düzenledi.
Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu yeni dönem ilk toplantısını bu akşam Nilüfer Kent Konseyi`nde gerçekleştirdi.
Nilüfer Belediyesi`nden ilgili birimler, Nilüfer Kent Konseyi ve bisiklet derneği BUBİDOSD bir araya gelerek bir süredir yeniden hayata geçmesi planlanan Bisiklet Akademisi`nin ön protokolünü imzaladı.
Pazaryeri Belediyesi`nde Özel Kalem Müdürlüğü yaptığı sıralarda görevinden sürülen Tekin, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığına aday olarak seçimi kazanmıştı.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Nilüfer Gençlik Meclisi Misi Mahallesi`nde düzenlenen Misi Yerel Lezzetler Şenliği`nde atölye düzenledi.
Bileşeni olduğumuz Bursa Kadın Platformu, yaşanan kadın cinayetleri ve çocuk istismarı olaylarıyla ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası, Bursa`daki yerel yönetimlere taleplerini iletmek için bir araya gelen heyet, Nilüfer Belediyesi ile görüşmesini gerçekleştirdi.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Okuma Grubu gönüllüleri Ahmet Büke`nin Annemle Uzayda kitabı ile ilgili bir araya geldi.
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 2020 - 2024 Stratejik Sağlık Planı toplantısı, Nilüfer Belediyesi`nin de içinde olduğu Türkiye`nin 74 belediyesinin üye temsilcileriyle yapıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllüleri, bu hafta da Nilüfer kırsalındaki can dostlarımıza mama ve su bıraktılar.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi El İzi Gönüllü Sanat Atölyesi, 21. Uluslararası Yağcıbedir Halı Kültür ve Sanat Günleri`ne katıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten bugün; Çalı Muhtarı Kaan Doğan, Atlas Muhtarı Mustafa Bilgiç, İnegazi Muhtarı Nurettin Aydın, Üçpınar Muhtarı Adnan Uçar ve Kadriye Muhtarı Mehmet Ali Arslan`ı ziyaret ettiler.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten ve Suna Acar, muhtar ziyaretlerine devam ediyor.
30 Ağustos 1922 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, inançla, dirençle ve binbir emekle yurdumuz düşman işgalinden kurtarıldı. Bu büyük zafer hepimizin zaferidir! Bu büyük zafer, bir halkın bağımsızlık mücadelesinin taçlandığı zaferdir.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten, Nilüfer mahalle muhtarlarını ziyarete devam ediyor.
Bursa Kadın Platformu çağrıcılığında, Emine Bulut`un katledilmesine ses çıkarmak için Nilüfer Kent Konseyi`nde kadınlar bir araya geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Bursa Mülteci Destek Derneği (MUDEM) ortaklığında göçmen çocuklarla ortak bir atölye çalışması düzenlendi.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllüleri can dostlarımıza mama ve su verirken, çevre temizliği de yaptı.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nergiz Döner ve yürütme kurulu üyeleri, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Vildan Özkula`yı ziyaret etti.
Anadolu Otizm Federasyonu ve üye derneklerinden Bursa Otizmli Bireyler ile Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bugün Nilüfer Kent Konseyi`ni ziyarete geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllüleri bu hafta; Kayapa, Maksempınar, Unçukuru ve Çalı`daki can dostlarımızı beslemeye gitti.
Kaz Dağları`nın talanına dur demek için günlerdir süren Su ve Vicdan Nöbeti bugün, Fazıl Say`ın Kaz Dağları`nda verdiği resitalle mücadelesini güçlendirdi.
Kamu çalışanları ve emeklilerinin toplu sözleşme haklarının görüşüldüğü şu sıralarda Kesk üyeleri hak talebinde bulundukları için kolluk kuvvetleri tarafından şiddete uğradı.
Çanakkale Atikhisar Kirazlı mevkiinde yabancı bir altın arama şirketi, 195 bin ağacı katlederek günlerdir siyanürle arama yapıyor.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllüleri bu hafta da Kayapa, Maksempınar ve Unçukuru Mahalleleri`ndeki can dostlarımızı besledi.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten, Nilüfer mahalle muhtarlarını ziyarete devam ediyor.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllüleri, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem`i ziyaret etti.
Okudukça güzelleşir dünya!
İyi Parti, Nilüfer İlçe Teşkilatı Nilüfer Kent Konseyi`ni ziyarete geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllüleri, bu hafta da can dostlarını unutmadı.
Gölyazı Mahallesi`nde mahalle komitesinin çağrısıyla halk toplantısı yapıldı.
2020 - 2024 Stratejik Plan Mahalle Çalıştayları`na vatandaşların katılımını artırmak için gönüllü ekibimiz saha çalışmalarına devam ediyor.
Yerel ve Bölgesel Kamu Politikalarında Yurttaşın Sözü Projesi kapsamında, ikinci proje toplantısı yapıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Mahalle Komiteleri Ofis Sorumlusu Musa İpekten, mahalle muhtarlarını ziyaretlere başladı.
Nilüfer Kent Konseyi`nin seçilen yeni yürütme kurulu üyeleri ziyaretlerine başladı.
Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı, Nilüfer Kent Konseyi`ni ziyarete geldi.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Okuma Grubu`nun minik gönüllüleri ve velileri, Nilüfer Kent Konseyi bahçesinde düzenledikleri piknikte bir araya geldi.
2020 2024 Stratejik Plan Mahalle Çalıştayları koordinasyon saha çalışmaları ekibi oluşturmak amacıyla Nilüfer Kent Konseyi'nde bir araya gelindi.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllülerimiz bugün, Nilüfer kırsalında sokakta yaşayan can dostlarımızı beslemeye gittiler.
Bileşeni olduğumuz Bursa Demokrasi Güçleri, Heykel`de Sivas Madımak katliamını anma töreni ve basın açıklaması gerçekleştirdi.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nergiz Döner, yürütme kurulu üyeleri Zarif Ulak ve Gülistan Boz bugün Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer`i ziyaret etti.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllülerimiz, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü`nden de sorumlu Başkan Yardımcısı Remzi Çınar`ı ziyaret etti.
Nilüfer Kent Konseyi yeni yürütme kurulu ilk toplantısını bugün yaptı.
Nilüfer Belediyesi 2020 - 2024 Stratejik Planı Hazırlık Çalıştayı bugün yapıldı.
Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu gönüllüleri, sıcak hava şartlarında zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi`ne, Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği tarafından plaket takdim edildi.
Benim mahallem, benim geleceğim!
Söz mahallelide artık!
Benim mahallem, benim geleceğim!
İstanbul`da gerçekleşen `Yerel bölgesel kamu politikalarında yurttaşın sözü projesi` toplantısına, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Genel Sekreter Yardımcısı Elif Yuvayapan katıldı.
Katılımcılık ve yerel demokrasi konusunda deneyim paylaşımı için, `Yerel yönetimler, katılımcılık ve kent konseyleri` söyleşisinde Marmaris`te bir araya gelindi.
Melih Elal Okuma Grubu toplantısını bu ay, Kör Dövüşü kitabının yazarı Ayşen Işık`ın katılımı ile Yüzüncüyıl Mahalle Muhtarlığı binasında yaptı.
Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Bursa gezisinde.
Nilüfer Kent Konseyi Melih Elal Okuma Grubu, Vefada Buluşalım Söyleşileri kapsamında bu hafta Yazar Ceyhun Erim`i ağırladı.
`50 kitap 50 dünya` projesine katılarak, dönem boyunca 50 kitap okuyan Batmanlı gençler; merak ettikleri Bursa`da Nilüfer Kent Konseyi`nin misafiri oldu.
12. Hasanağa Enginar Şenliği`ne katılan vatandaşlar, 2020 - 2024 Stratejik Plan Çalıştayı`na davet edildi.
Nilüfer Kent Konseyi`nin yeni başkan ve yürütme kurulu belli oldu.
2020 2024 Stratejik Plan Mahalle Çalıştayları`na vatandaşların katılımını artırmak için gönüllü ekibimiz sahaya çıktı.
Dönem sözcüsü olduğumuz Türkiye Kent Konseyleri Platformu Ankara`da.
Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Okuma Grubu gönüllüleri bugün, Carlo Collodi`nin Ben Küçükken Maskeli Şenlik kitabı ile ilgili bir araya geldi.
Besleme ve çevre temizliği
Yeni eş başkanlar belli oldu
Doğa savunucuları bir arada
Çalışmalarımız hakkında bilgi aldılar
Besleme noktaları boş kalmıyor
Halkı bilgilendirme toplantısına itiraz
Deneyim paylaşımı toplantısı
Ayşen Işık konuğumuz
Vefada Buluşalım Söyleşileri
Rengarenk gökyüzü
Yeni dönemde başarılar
Engellilere umut için pedalladılar
Mama bağışıyla doğa yürüyüşü
Çevre temizliğine de devam
Geçmiş döneme teşekkür
Yürütme Kurulu Olağan Toplantısı
Sevgi ve Kardeşlik Korosu sahnede
Yeni başkan Serap Çetin
Sürdürülebilir Tohumların Buluşması
Fotoğraf Gösterimi ve söyleşi
Can dostlarımız aç kalmasın
Avukat Sebahat Erdoğan anlattı
Yeni dönemde başarılar
Aydınlanmanın ışığı hiç sönmeyecek!
Tohum Takas Şenliği'ne hazırlık
Hayvan severleden basın açıklaması
PoziFit kadınlarla birlikte
Austin; Dil Gerçeğini Keşfeden Filozof
Kadın Meclisi'nde film gösterimi
Kırsal Alan Beypazarı'nda
Çocuklarla mama dağıtımı
Şenliğe hazırız
Belentepe Permakültür Çifliği
Yeni kitap 'Sükut Ayyuka Çıkar'
Kadınlar ÇEK için oynadı
Projeler anlatıldı
Fethiye'ye kitap bağışı
Çocukların ahşap projeleri
Yaşamına sahip çık!
Akıllı telefon kullanımı
Moliere'nin Ahmet Vefik Paşa çevirisi
Nilüfer Kent Konseyi'ne plaket
Tanpınar'ın Roman Kahramanları
Erdal Gülver'in imza günü
Bir an önce harekete geçin!
Talepler başkan adaylarıyla paylaşıldı
Gençler Hayallerindeki Kenti Konuşuyor
Kadın dostu kent nasıl olmalı?
Yaşasın kadın dayanışması!
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği
Engelli politikaları ve çalışmaları
Kadınlar ingilizce öğreniyor
Kentte Ortak Yaşam Çalıştayı
Barış Mahalle Komitesi toplantısı
Meliha-Cemal Bağcı Ortaokulu'na kitap
İstanbul Politikalar Merkezi'nden ziyaret
Sokak hayvanları için projeler
Sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi
Koza Kadın Derneği çalışmalarını anlattı
Hemofili Derneği yararına
Emekliler Hayallerindeki Kenti Konuşuyor
Mor şapka atölyesi
Osmangazi Veteriner İşleri ziyareti
Çevre Meclisi 1. Seçimli Genel Kurulu
Miyuki kadın işareti broşlar
Sokak hayvanlarına mama desteği
Rantçı değil, halkçı yerel yönetim!
Erdem'e filografi tablo hediyesi
Kadınlar akşam toplantısında
Dünya Öykü Günü etkinliği
Ege Bölgesi Kent Konseyleri toplantısı
Yenileşim ve Dikiş Kursu
Emeklilerden basın açıklaması
Toplantıda bilgilendirme
Kadın Meclisi ziyareti
El yapımı ürünler
Can dostlar için yuva
Kadınlardan müze ziyaretleri
Sevgi ve Kardeşlik Korosu
Kente dair görüşlerini paylaşıyor
Sokak hayvanları yararına
Yeni kitap Labirent
Kadınlara iletişim eğitimi
Can dostlar önemli
İdeolojik Bir Tasarım Olarak Aşk
Emeklilere MK bilgilendirmesi
Felsefede Büyük Dönemecin Mimarı
Gençlere bilgilendirme
Yeni toplantı
Şiir okumaları ve söyleşisi
Mahallenin otopark sorunu
7. Seçimli Genel Kurulu
Meclisin ilk toplantısı
Yeniceabat'a kitap desteği
Yılbaşı kutlaması
7. Tanpınar Okumaları
Mama desteği tiyatro gösterimi
2018
Biyolojik çeşitliliğin güzelliği
Plastik tüketiminin azaltılsın
1. Seçimli Genel Kurulu
Yerel tohum nedir?
Can dostlarını besliyor
Çevre Komisyonu Genel Kurulu
Hayvanlara nasıl davranmalıyız?
Kent ve Sağlık Kongresi
Otizm Derneği'ni ağırladı
Kadın mücadelesinin simgesi
Görükle'de kutlandı
Ayrımcılığa karşı mücadele
Pasta keserek kutladılar
Rengarenk çalışmalar
Hukuksal haklarımız atölyesi
Atölyelere devam
Tanpınar okumaları
Emeklilere bilgilendirme
Yaşasın kadın dayanışması!
Dünya Çocuk Hakları Günü
Yazar Gürsel Korat bizimle
Pankart atölyesi sona erdi
Sosyal güvenlik ve emeklilik
Üretici Pazarı açıldı
Rengarenk tişörtler hazır
Gönüllülük deneyimleri paylaşıldı
Maske takma etkinliğine destek
En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi
Altınmakas Huzurevi'ne ziyaret
Müdürlük hizmetleri hakkında bilgi
Ögrenci Toplulukları buluşması
Dayanışma Merkezleri Kurultayı
Kitap kurtları kahvaltıda buluştu
Kadınca Lokal'de turşu yapımı
Kanserde erken teşhisin önemi
Tişört Boyama ve Pankart Atölyesi
Bursaray hattı uzatılsın
Güvenli Gıda Paneli
Meme Kanseri Farkındalık Ayı
Gençlik bakış açısı
Nilüfer'de Gençler Strateji Konuşuyor
Emekliler ve Çevre Meclisi
Akşam toplantıları
Bağımlılığın önlenmesi
Kadınlar her alanda var olmalı!
Urla Yerel Tohum Takas Etkinliği
Fadıllı ve Akçalar Mahalle'sindeyiz
Yine bir kadın cinayeti!
Okuma Grubu yeni kitabı
Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi ziyareti
Can dostlarımızı seviyoruz
Çok Uluslu Gençlik Buluşması
Gönüllülerimizle kokteylde buluştuk
1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı
Yeni projeler konuşuldu
Çocuk Meclisi döneme hazır
Kooperatifçilik bilgilendirmesi
NKK Kadın Meclisi toplantısı
Felsefe Grubu yeni döneme hazır
Yurtiçi Değişim Programı
Tophane'den Mudanya'ya Bisiklet Turu
21 Eylül Dünya Barış Günü
Okuma Grubu sezona başladı
Nilüfer Müzik Festivali'ndeyiz
Halı Kültür ve Sanat Festivali
Kanserle Savaş Derneği ziyareti
AÇEV ve KOZA Kadın ziyareti
Eğitim sistemini kınıyoruz!
Enerji Santraline geçit yok!
Birlikte Yönetişim Atölyesi
STK ziyaretlerine devam
Gençler işbirliğine hazır
Myrleia Antik Kenti korunmalı!
Sapanca El Sanatları Festivali
Ekip olabilmenin önemi
Leyla, Eylül son olsun çocuklar yaşasın!
Madımak katliamını anıyoruz
Çanakkale kültür gezisi
Can dostlarımıza sahip çıkalım
Saatleri Ayarlama Enstitüsü
5 Haziran Dünya Çevre Günü
5 Haziran Dünya Çevre Günü
Bu Kent Nâzım'ı Sevdi
Çalışma arkadaşlarımıza veda
Yürütme Kurulu Ankara'da
19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü
Hanife teyze artık mutlu
Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi
Ali Şık anısına konser
İlkbahar Futbol Turnuvası
İşçi Filmleri Festivali
Nilüfer Uçurtma Şenliği
Mahalle sakinlerine proje tanıtımı
İşçi Filmleri ile veda
İşçi Filmleri Festivali Açılışı
Başkaldırı ve Adanmış Bir Kuşak
Bağımlılıklara karşı pedal çevirdiler
Tekirdağ Yerel Tohum Takas Şenliği
Kayapa Anaokulu boyanıyor
Özgürlük, eşitlik ve barış için
Tepebaşı Gençlik Meclisi bizimle
Kadın Meclisleri Koordinasyon Toplantısı
Yerel Tohum ve Fide Takas Şenliği
İhsan Eliaçık'la söyleşi
AÇEV'den bilgilendirme
Yeni kitap Virginia Woolf'tan
Yerel tohumlara sahip çıkıyoruz!
Köy Enstitüleri Anma Programı
Öğretmenler için oturma eylemi
2017
Çalışmalarımız hakkında bilgilendirme
Emeklilere kanser bilgilendirmesi
Fotoğraflar ile zaman yolculuğu
Şarkılar Cumhuriyet için söylendi
Hepimiz için sürdürülebilir şehirler
Kadınlara madalya
Cavit Çağlar'a kitap desteği
Çocuklardan OETP ziyareti
Gençlik Meclisi bilgilendirmesi
Herkes için adil ve sağlıklı gıda
Kahvaltılı buluşma
Dijital Gençlik Çalışmaları
Nilüferli muhtarlar bir arada
Ulusal destekler sürüyor
Kıdemli Yurttaşlar Meclisi'ne ziyaret
Kadın dernekleri bir arada
Herkes içi adil ve sağlıklı gıda
Yerli tohumlar paylaşıldı
Fikri Sönmez Yerel Yönetimler Sempozyumu
Okuma Grubu Ayvalık'ta
Müftülük nikahına karşı eylem
Hayvan Hakları Grubu toplantısı
Can dostlarımız için bir arada
Gençlik Ortak Yaşam Paydaşında
Okuma Grubu Japon Parkı'nda
Yılın en iyilerine teşekkür
6. Geleneksel Sitelerarası İlkbahar Futbol Turnuvası
16. Uluslararası Spor Şenlikleri
Öğrencilerle kitap keyfi
Kitap Atölyesi çalışıyor
Nilüfer Gençlik Meclisi
Kır Çiçekleri projesine destek
Unutulmasına Asla İzin Vermeyeceğiz
16. Uluslararası Spor Şenlikleri
Yönergeler tartışıldı
Çağdaş Eğitim Kooperatifi bizimle
Dünya Sağlık için Hareket Et Günü
Köpek egzersiz alanı projesi
Kan Kardeşliği için Pedalladılar
İskele alanlarının belirlenmesi
Cephanelik Ormanına Dokunma Platformu
Türkan Polat’a teşekkür
Hasan Ali Yücel öğrencileri bizimle
Gönen el işi pazarı ziyareti
Egemenliğimiz için yürüyoruz
Aydınlanmanın ışığı hiç sönmeyecek!
Eski kot pantolonlardan kot çantalar
Fotoğraf hakkında herşey
Su, Hava, Toprak Kirliliği, İnsanlarımız
Cephanelik, Büyükşehir Belediye Meclisi`nde
Nilüfer`de kadın, hayata yakın
Turizm Haftası Gölyazı`da başladı
Nilüferliler itiraz dilekçelerini verdiler
Semra Bayrak ile tavşan örme atölyesi
Meliha Dinç Okyay ile Yemek Atölyesi
Kadın Meclisi Tiyatrosu ile röportaj
Akçalar`da Kalker Ocağı istemiyoruz!
KETEM`den kadınlara bilgilendirme
İleri seviye bisiklet teknikleri
Cephanelik rant uğruna talan edilemez!
Gençler ve çocuklar Almanya`da
İznik`e kültür gezisi
Mahalle Komiteleri`ne bilgilendirme
Öğrencilere burs imkanı
Ege ve Güney Marmara Çevre Komisyonu
İki tekerleğin özgürlüğü
Mobil fotoğrafçılık ve fotoğraf makinesi
3 Mart`ta sokak oyunları
Oyun Engel Tanımaz Parkı`na ziyaret
Türkiye Nereye Gidiyor?
Kadınlar Birlikte Güçlü
Kadınlara referandum bilgilendirmesi
Okuma Grubu`ndan şiir okumaları
Susarak yaşanmaz, susuz hiç yaşanmaz!
Emeklilere Alzheimer bilgilendirmesi
Görükle Gençlik Merkezi talepleri
Çağdaş Sanatta Fotoğrafın Kullanımı
Kadın işçiler için taziye ziyareti
Ortak projeler görüşüldü
Okuma Grubu söyleşisi
Orhan Kemal Okuma Atölyesi
Anayasa değişikliği ve referandum
10.000.inci kitap Muş`a
Anam Bacım Avradım Adana`da
Anam Bacım Avradım Tarsus`ta
Atık malzemelerden Çocuk Sokağı
Birlikte güçlüyüz! Yaşasın 8 Mart!
Dünyanın yarısıyız, birleşsin seslerimiz!
Tüketici yasaları bilgilendirmesi
Nilüfer`den Batman`a kitap desteği
Kadın Meclisi`ne hayırlı olsun
Kadınlar Otizm Derneği için sahnede
Dilde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Bütüncül Kentsel Planlamanın Sağlanması
Hava, su, toprak ve doğa
Başkanlık Anayasasına Hayır!
Şehirdeki İzlerin Peşinde
Kadınlar birlikte daha güçlü
Çocuk Sokağı Projesi eğitimleri sürüyor
Geleceğimize sahip çıkıyoruz!
Kadınlar Bursa Adliyesi'nde
Eğitimin Güncel Sorunları söyleşisi
Gönüllülerimiz huzurevinde
Ortak Kültürler ve Ortak Fikirler
Bilime ve akademisyenlere sahip çıkıyoruz!
2014-2016 dönemi çalışma raporu
Film Gösterimi ve Panel
Sürdürülebilir Ulaşım ve Bisiklet
Emekliler Grubu'na bilgilendirme
Müsadenizle eşitliyoruz!
Okuma Grubu'na yeni başkan
Can dostlarımıza evler yaptık
Başkanlık Anayasasına HAYIR!
Mehmet Sait Taşkıran'la söyleşi
Masal Perisi Nilüfer'de
Hrant Dink'i özlemle anıyoruz
Kuş bakışı ve solucan bakışı
İhya Bozkurt ile 'Bir Yalnız Ada: Küba'
Çocuk Sokağı Projesi eğitimleri sürüyor
Bursa Demokrasi Güçleri basın açıklaması
Yeni kitap belirlendi
Tiyatro Grubu fark yarattı
Dilde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Çayyolu Semt Meclisi'nde
Dilde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
2016
Park peyzaj projesi toplantısı
Park peyzaj projesi toplantısı
Katkı sağlayan herkese teşekkürler
Park peyzaj projesi toplantısı
Konsey'de film festivali
Ve 'Kameralı Çocuk'
Enerji, su, gıda ilişkisi
Park projesi görüşüldü
Park projesi görüşüldü
İşçi Filmleri Festivali'nde Direnayol
Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü ziyareti
Çatalağıl Kadın Derneği'nde film keyfi
İşçi Filmleri Festivali
Emeklilerden kitap yardımı
NKK'da İşçi Filmleri Festivali
11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali
El-İzi Kadın Emeği Derneği
Park ve pazar alanı düzenlemesi
Park ve pazar alanı düzenlemesi
FSM Bulvarı nasıl olmalı?
Mehmetçiğin yeni yılı kutlu olsun
Projeye gençler karar verecek
1586 adet kitap gönderildi
İşçi Filmleri Festivali başlıyor
Dumlupınar Mahalle Komitesi toplantısı
Okuma Grubu toplantısı
PDR öğrencileriyle bir araya geldik
Kadınlar şiddete dikkat çekti
Fotoğraf Sanatçısı Hüseyin Türk Nilüfer'de
Ataşehir Kent Konseyi Başkanı bizimle
Park peyzaj projesi toplantısı
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Emekliler ve kadınlardan insan zinciri eylemi
Çocuk mimarlar başkanlarını seçti
Gündem Küresel Hedefler
Fotoğraf Müzesi'ne onay
Çamlıca Mahalle Komitesi toplantısı
Tuch Expo Elişi ve Hobi Fuarı
Beşevler'de sema gösterisi
Antik Çağdan Günümüze Yemek Kültürü
Yaylacık Mahalle Komitesi toplantısı
2017-2019 yatırım projeleri
Komiteye üyelerine 'Çocuk Sokağı' önerisi
Ahmet Cevizci Felsefe Grubu
Bursa Demokrasi Güçleri forumu
Kentiniz ve kendiniz için gönüllü olun
Park projesi değerlendirildi
Son karar komite üyelerinin
Yerel Yöneticiler ile Gençlik Buluşmaları
Sürdürülebilir Yaşam Konferansı
Yeşil Düşünce Derneği toplantısı
'Çocuk Sokağı Projesi'
Afet ve kazalardan korunma yolları
Yeni kitap Ernesto Sabato'dan
Nilüfer’de Kadın Hayata Yakın
Kadına yönelik şiddete son!
Sami Güner Kupası'na Yolculuk
Zorlukları, sıkıntıları dayanışma ile aşacağız!
Doğa Koruma ve Milli Parklar ziyareti
Dünya Çocuk Hakları Günü
Bursa Kadın Platformu Basın Açıklaması
Bursa Demokrasi Güçleri sokakta!
Sus sus nereye kadar?!
Prof. Dr. Bilgen Taneli anlatıyor
Sevgi ve Kardeşlik Korosu sahnede
Nilüfer Belediyesi Müdürlükleri toplantısı
El emeği, göz nuru işlemeler
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması
Hayvanseverler mama dağıttı
Türk-İsveç Yerel Yönetimler Ortaklığı Programı
Okuluma Dokunma İnisiyatifi
Görükle Haznedaroğlu İlkokulu'na kitap yardımı
Karabük Şirinevler İlkokulu'na kitap desteği
Özlüce İlkokulu'ndan tepki!
Kadın Meclisi'nden 10 Kasım anması
Baz istasyonunun teknik ve hukuki detayları
Savaş değil barış istiyoruz!
Yerel STK'ların Farkındalığının Artırılması
Kadın Meclisi'ne bilgilendirme
Oyun Engel Tanımazla Belçika'dayız
'Sandıktaki servet, gel sen de üret'
Barışın, Bereketin ve Sağlığın Sembolü Zeytin
Kadınlar üretiyor
“Cumhuriyet’in yanında!”
Gençlik Meclisi Başkanı bizimleydi
Kitap Dağıtım Atölyesi’ne ziyaret
Yerel Yönetişim ve Kent Konseyleri Çalıştayı
Kadınlar tuvalde hünerlerini sergiliyor
Enerji, su, gıda, eşya ilişkisi
El-İzi Gönüllü Sanat Atölyesi
2. Urla Yerel Tohum-Takas Etkinliği
Silivri Demokrasi Platformu bizimleydi
Tüm bisiklet severleri bekliyoruz
Gençler kahvaltıda buluştu
Tarihi Yarımada'ya gezi
Fotoğrafçılık Grubu İstanbul'da
Gençlik Meclisi tanışma toplantısı
Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri
Mücadelemiz sürüyor!
Hayvan sevgisi ve bakımı
Barış Okulu'nda sertifika heyecanı
'Aysel, Bataklı Damın Kızı'
Kadınlardan şortlu eylem
Pratiklerle Kent Konseyleri'nde Katılım
Kadın Sağlığı Eğitimi sertifika töreni
Yeni dönem ilk toplantısı
Dostluk ve Barış Bisiklet Turu…
Barış mesajları Nilüfer'den yankılandı
Kadın Sağlığı Eğitimleri'nde sona gelindi
'Binboğalar Efsanesi'
Mahalle Komiteleri için toplandık
Nilüfer Müzik Festivali'ndeydik
Siyasetin nabzını tutuyoruz!
El İzi Gönüllü Sanat Atölyesi Gölcük'te
Gaziantep' te yapılan katliamı kınıyoruz!
Oyun Engel Tanımaz Parkı'nda
Kent Bostanları ve Eko Bahçe ziyareti
Yeni yol haritası belirlendi
Mahalle Komiteleri'ne bilgilendirme
Okuma Grubu yeni kitabını seçti
Tam bağımsız Türkiye!
Bilgilendirme Toplantısı
DOSAB mücadelesi kitaplaşıyor
Çocuk Meclisi Evi’nde mozaik atölyesi
Meclis üyelerine Kayapa bilgilendirmesi
Haberler asılsız çıktı!
Kitap severler durmuyor, okuyor...
Pazartesi gecesi turlarına devam
Laik, bilimsel, nitelikli eğitim istiyoruz!
Avrupalı çevrecilerden platforma ziyareti
Çocuklarımızı gericiliğe teslim etmeyeceğiz
Grevdeki işçileri ziyaret ettik
Mahalle Komiteleri toplantısı
İmam hatip sınıfı açılmasın!
Prof. Dr. Şermin Külahoğlu'na destek
Sema Kaygusuz okuyoruz...
Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'ne ziyaret
5 Haziran Dünya Çevre Günü
Park açılışına az kaldı...
Kitap Dağıtım Atölyesi Projesi'ne plaket
Yüzüncüyıl MK'da talepler görüşüldü
Nazım Hikmet’i şiirlerle andık...
Sürecin takipçisi olacağız!
Barış Mahallesi'nde son söz vatandaşın
FSM Bulvarı toplantısı
Bisikletliler Misi'ye pedalladılar
El-İzi Resim Sergisi
Büyükşehir Belediyesi Huzurevi kermesi
5. Geleneksel İlkbahar Futbol Turnuvası
El İzi Kadın Emeği Derneği
2. Uluslararası Erzurum Yarı Maratonu
MK'lardan sempozyumda bildiri sunumu
Kayapa'da yakma tesisine hayır!
Görükle Spor Parkı şenlendi
DOSAB ÇED raporu iptal edildi
Toplumsal cinsiyet eşitliği
Gençlik Meclisi oryantasyonu
Kayapa’ya yakma tesisi yaptırmayacağız!
Çocukların gülüşleri için direneceğiz
Halkı bilgilendirme toplantısı
Kadınlardan hemşirelere kutlama
Kadınlara otizm bilgilendirmesi
Bisiklet severler buluştu
‘Kaza değil cinayet, Soma’ya adalet’
DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu
Türkiye Belediyeler Birliği
Temel yaşam desteği uygulaması
Gökyüzü yine rengarenk...
Çöplük yapma boşuna, yıkacağız başına!
Çocuk Meclisi şenliğe hazır
Bisiklet severler pedalladı
Çocuklar Uçurtma Şenliği'ne hazır..
Gençlik Meclisi'nden tebrik
Kentsel yenileme projesi
Üç Fidan Anma Etkinliği
Hasanağa ve 30 Ağustos Zafer
Kayapa basın açıklamasına davet
Taş ve maden ocaklarının değil!
Kuruçeşme ve Güngören'deydik
Ziyaretçilerimizle çalışmalarımızı paylaştık
Odunpazarı Kent Konseyi ziyareti
Müdürlüklerle toplantı
Internatıonal Youth Work – Access For All
Yazar Gonca Özmen söyleşisi
Kayapa'da tesis istemiyoruz!
Aile hekimliği, aşılar ve halk sağlığı
Çernobil Faciası'nın 30. yıl dönümü
Yüzüncüyıl Mahallesi Futbol Turnuvası
Dörtçelik Hastanesi'ndeki çocuklara ziyaret
Öğrencilere kitap hediye edildi
Bozbey, Bursa Kent Konseyi'nde
Fotoğraf Gösteri ve Söyleşisi
El-İzi Gönüllü Sanat Atölyesi'nden Filografi Sergisi
Kayapa Çöp Depolama ve Yakma Tesisi bilgilendirmesi
Nilüfer Al-ternatif Turizm Destinasyonları
Kadın Meclisi basın açıklaması
Bahçelerde ekolojik tarım yapılacak
‘Gençlik ve İnsanlık’ projesi
Mahalledeki parklar konuşuldu
İnsan ilişkileri ve sağlıklı iletişim
Denizli Kent Konseyi ziyareti
Kitap Dağıtım Atölyesi iş başında
Üyelerinin görüş ve talepleri konuşuldu
Kayapa bilgilendirmesi yapıldı
Nail Kitabevi Kafe ziyareti
Gölyazı Yönetim Planı ile ilgili bilgilendirme
Kent Bostanları'nda toplantı
Aromalı Sezaryen festivalde
Kadınlar yönetmenlerini unutmadı
Köpekler İçin Gece Müziği
Mahalle Komiteleri Koordinasyon toplantısı
Kayapa'da tesis istemiyoruz!
Sema Ramazanoğlu istifa etsin!
Çöp Depolama ve Yakma Tesisine Hayır Platformu
Düzenli planlama nasıl yapılır?
Kitap Odası yeni raflarına kavuştu
Susarak yaşanmaz, susuz hiç yaşanmaz!
Atık Yönetimi ve Çevre Etkileri Paneli
Çocuk kimdir?, Haklarımız nelerdir?
Topluluk Önünde Konuşma
Gönüllülere eğitim
672 imza dilekçesi teslim edildi
Katı Atık Tesisi İstemiyoruz!
Teşekkür plaketleri verildi
Yeşil Direniş Paneli
Şadırvan kaldırılmayacak
Kadınlara tam not
Türkiye'nin siyasi durumu
Özel İstihdam Büroları’na tepki
Akademi'de bahar dönemi başladı
Sevgi Korosu çocuklarla bir arada
Genel Kurul'da Nilüfer Kent Konseyi
Kadın Meclisimize ziyaret
OETP'de yeni kararlar alındı
Sokak hayvanları için mama desteği konseri
Yeni yürütme kurulumuza merhaba...
Kadın Meclisi'nde sağlıklı yaşam
Cansel Buse Kınalı basın açıklaması
YK üyeleri ve başkanlar buluştu
Çocuklardan park alanına ziyaret
Gençlik Meclisi Eş Başkanı İzmir'de
Özgecan Aslan basın açıklaması
Kadınlar yine ayakta alkışlandı
Mahalle Komitesi üyeleri buluştu
Mahalle Komitesi toplantısı
Mahallelinin talepleri görüşüldü
Revizyon Projesi toplantısı
Gençler yeni mentorla buluştu
Köyümüz yok olmasın!
İnsan kendine de iyi gelir...
Yeni yürütme belirlendi
Yeni dönem bilgilendirmesi
Kadın Meclisi kıyafet dikiyor
AÇMÖF öğrencileri bizimleydi
Geçit Kavşağı mücadelesine devam
Meşe ağacı yerinde kalsın
Anam Bacım Avradım'la Panayır'dayız
Yeni dönemin ilk toplantısı
Mahalle Komiteleri ziyaretleri
2015
Mahalle Komiteleri Karabağlar'da
Geçit Kavşağı trafiğe açılsın!
Mermer ocağı istemiyoruz!
Ertuğrul Mahallesi'ne İlkokul istiyoruz!
Lozan Mübadilleri Vakfı bizimleydi
Nasıl bir festival istersin?
Mahalle Örgütlenmesi ve Katılım Hakkı
Anam Bacım Avradım sahnede
El Sanatları kurslarına devam ediyor
El-İzi'nde kurslara devam
Tarladan Sofraya Üretici Forumu
Gönüllülerle bir aradayız
Kadına Yönelik Şiddet Son Bulsun!
Emekliler yine iş başında
Kadınlar savaş istemiyor!
Erkek Şiddeti Son Bulsun!
İletişim teknikleriyle başladı
Kadın Meclisi öğretmenleri unutmadı
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü
Vatandaş Katılımı Çalışmaları
Yapısal peyzaj projesi görüşüldü
Bir Gençlik Sokağı’ndan kadınlara teşekkü
Gönüllüler organ bağışı yaptılar
Bir Gençlik Sokağı’ndan kadınlara teşekkü
Hasan Ali Toptaş'tan Heba
Kadınlar yeni oyuna hazırlanıyor
Kayapalı kadınlar geçiş vermiyor
Eşref Ergin'e kütüphane desteği
Emeklilere yangın söndürme eğitimi
NKK Kadın Meclisi Ata'yı andı
NKK Hayvan Hakları Grubu toplandı
Anam Bacım Avradım Küçükkuyu'da
Kırsal Alan Grubu Ekobahçe'de
Temizlik sorunları konuşuldu
Çocuk Meclisi'nin sunumuyla
Park alanı taslak projesi
Mahallenin sorun ve talepleri
Sevindirmeye devam ediyor
Barışı ellerimizle getireceğiz!
Yeni dönemin ilk toplantısı
Yeni dönemin ilk toplantısı
Yeni sezon ilk toplantısı
2014-2015 dönemini konuştuk
21 Eylül Dünya Barış Günü
Tophane’den Mudanya’ya Bisiklet Turu
NBA açılışını yaptık
Tohum Kütüphanesi
MK'larda yatırım projeleri
Nilüfer Kent Konseyi'nde...
MK'lar da yatırım projeleri
2015-2019 Stratejik Planı
Gönüllülerden Filografi Sergisi
Mahalle Komiteleri'ne bilgilendirme
Stratejik Plan değerlendirmeai
2016 yatırım projeleri tartışılıyor
Mahalle Komiteleri planlamada
Yazar Kadire Bozkurt bizimle
Kastamonu Gençlik Meclisi Nilüfer'de
Mahalle Komiteleri yayılıyor
Kırsal Alan ve Bisikletliler Kazdağları'nda
Üçevler Mk'dan park projesi
NKK gönüllüleri Kazdağları'nda
İyi Geceler Dünya'ya
Bu kent cinayetine itiraz ediyoruz!
29 Ekim Mahalle Komitesi bir arada
Şeftali tadında bir festival...
19 Mayıs Mahalle Komitesi bir arada
Fiziksel Hareketsizlik Saatli Bombası
Bulgaristan heyeti Nilüfer Kent Konseyi'nde
Nilüfer Kent Konseyi Bisikletlileri iftarda buluştu
Tecavüzcüleri tutuklayın!
Çocuklardan kitap okuma etkinliği
Çocuk Meclisi Odunpazarı'nda
Üniversite tercihi için destek
Emsal Artışıyla Yeni Sorunlar Yaratırsınız!
Yaşasın Kadın Dayanışması!
Orhaneli Yatılı Okulu'na destek
IŞİD saldırılarını lanetliyoruz!
Emekliler'den kutlamalı kapanış
Oğuz Atay 'Tutunamayanlar'a...
Kadın Meclisimiz Yaz Panayırı'nda
Altınşehir Mahallesi yeşiline sahip çıkıyor!
Keles E-Gençlik Derneği'ne kitap desteği
Nilüfer'de karne sevinci
Bu Kent Nazım'ı çok sevdi!
Wiesbaden Gençlik Merkezi Nilüfer'de
Teknoloji Tasarım Sınıfı
Adoksan’a teşekkür ziyareti
Nilüferli gençlerden ‘Soma’ yürüyüşü
Bisiklet ve doğa severler bir arada
Fidanlarımız için nöbetteyiz
Yürütme kurulu belirlendi
Yeni kitap belirlendi
Engelli hayvanların sahiplendirilmesi
Toplumsal cinsiyetin genel özellikleri
Üçevler ve Demirci Mahalle Komiteleri toplantısı
Bursa Demokrasi Güçleri Nestle'de
İklim Ağı Adaptasyon Strateji
Kahkaha terapisinde buluştu
Köy Enstitüleri’nin 75. Yıldönümü
NKK Sevgi ve Kardeşlik Korosu Bandırma'daydı
Süleyman Cura rengarenk oluyor
29 Ekim Mahallesi Hizmet Binası açıldı
Mustafa Bozbey'e hediye forma
Mersin Silifke Kent Konseyi bizimleydi
Anam Bacım Avradım Kadınlar Koğuşunda
Dünya Çiftçi Mücadele Günü yaklaşıyor
Çevreye Duyarlı Kentsel Yenileme Çalışması
Bizi izlemeye devam edin...
Oyun Engel Tanımaz Projesi'nde yeni dönem
Türkiye Kent Konseyleri Platformu Nilüfer'de
Dumlupınar MK'ya geri dönüşüm bilgilendirmesi
DOSAB Termik Santralini istemiyoruz!
Demirci MK'da yeni karar
Emekliler Çalışma Grubu'ndan destek
Nilüfer Kent Konseyi Bisikletçileri Çanakkale’de
Avrupa’da İşsizlik ve Gençlik Sorunlarının Analizi
Okuma Grubu yeni kitabını seçti
Oyun Engel Tanımaz Projesi'nde yeni karar
Yolçatı halk toplantısı
Benim Çocuğum’ Uludağ Üniversitesi’nde
KAdın Meclisi Tiyatro Grubu Akçalar'da
Sevgi ve Kardeşlik Korosu’ndan anma konseri
Kadınlar ayakta alkışlandı
Çalı'da imar değişikliği görüşüldü
Kafka’nın Böceği 100 Yaşında
Yaşam İçin Su Hakkı!
En az tüketen en çok ödüyor!
Altınşehir MK'da İmar Değişikliği görüşüldü
Emekliler Grubu'ndan Bozbey'e ziyaret
Nilüfer Kent Konseyi'nde kahkaha sesleri
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Bu kara ve kirli sevdadan vazgeçin!
Kadın Meclisi Tiyatro Grubu sahnede
Eşref Ergin İlk ve Ortaokulu'na kütüphane
Moralimiz bozuk üretmiyoruz
İmar değişikliği kararı
Nilüfer MK eğitimleri devam ediyor
Zonguldak ve Mardin'e kitap desteği
Gençlik Meclisi Uludağ Üniversitesi'nde
Bütünşehir Yasası ile Eğitim Yarıda Kalmasın
Kadına şiddete, tacize, tecavüze dur de!
CLK – Uludağ’a protesto!
Bisikletlerimiz nerede?
NKK Kadın Meclisi Tiyatro Grubu
Türkiye Kent Konseyleri Platformu - Eskişehir
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni başkanını seçti
Nilüferli muhtarlara DOSAB bilgilendirmesi
Prysmian Fabrikası grevde!
Amargi Kadın Akademisi Nilüfer'de
Sevgi ve Kardeşlik Korosu sahnede
DİSK Birleşik Metal İş’in grev kararı
Kadın Meclisi toplantısında panik bozukluklar
Çimento Fabrikası İstemiyoruz!
Homofobi, transfobi ve bifobi karşıtları Nilüfer'de
insan sağlığından yana tavır almaya davet!
Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri ziyaretimize geldi
YKK Kültür, Sanat Çalışma Grubu
NKK Emekliler Grubu'ndan Me-par işçilerine ziyaret
Sokak Hayvanları Yararına Mama Desteği Konseri
İşten atılan işçilerin direnişine destek
Atatürk Kent Ormanı taahhütnamesi
Atatürk Kent Ormanı artık Nilüfer'in değil!
NKK Tiyatro Grubumuz ödüle doymadı..
Yeni kitap 'Sodom ve Gomore'
Kadun Meclisi Yeni Yıl Çayı
DOSAB Termik Santraline Hayır Platfomu
Torba yasaları derhal geri çekin!
Kadın Meclisi yine sahnede
Nilüfer Kent Konseyi'ni anlattık
2014
DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu
TKKP Yürütme Kurulu Nilüfer'de
Atatürk Kent Ormanı basın açıklaması
Nilüfer Bisiklet Grubu ilk toplantısını yaptı
Nilüfer Mahalle Komiteleri ödüllendirildi.
Okuma Grubu eski başkanı görevini devretti.
Karaman Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Atlas Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Korubaşı Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Büyükbalıklı Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Odunluk Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Akçalar Mahalle Komitesi toplandı
Kuruçeşme MK ilk toplantısını yaptı.
Unçukuru MK ilk toplantısını gerçekleştirdi
Konak Mahalle Komitesi toplantısı yapıldı
Kültür Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Konaklı Mahalle Komitesi toplantısı
Tahtalı Mahalle Komitesi toplantısı yapıldı
Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir!
Nilüfer Belediyesi soruyor...
Maksempınar Mahalle Komitesi toplantısı yapıldı
Kültür Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
İletişim Teknikleri konusunda bilgilendirme
NKK Kadın Meclisi Tiyatro Grubu yönetmenine kutlama
Nilüfer Kent Konseyi Sevgi ve Kardeşlik Korosu
Yolçatı Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
İnegazi Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Işıktepe Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Kadın Meclisi öğle yemeğinde buluştu
Alaaddinbey MK ilk toplantısını yaptı.
Çatalağıl Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Doğanköy Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Gökçe Mahalle Komitesi de ilk toplantısını yaptı
Güngören MK ilk toplantısını yaptı
İrfaniye Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Özlüce MK yeni üyeleriyle buluştu
Ahmet Yesevi MK ilk toplantısını yaptı
30 Ağustos Zafer Mahallesi ilk toplantısını yaptı
Üçpınar Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Gölyazı Mahalle Komitesi toplandı.
Kadriye Mahalle Komitesi toplandı
Kurtuluş Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Balat Mahallesi Projeler hakkında bilgilendirildi.
Balkan Mahalle Komitesi bugün toplandı.
Kayapa MK üyeleri bir araya geldi
Dağyenice Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Nilüferli çocuklar yeniden buluştu
Hasanağa Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Fadıllı Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Badırga Mahalle Komitesi bugün ilk toplantısını yaptı.
Beşevler Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
İhsaniye MK ilk buluşmasını gerçekleştirdi
Kadınca Lokal’de imza günü...
Esentepe MK ilk toplantısını yaptı.
Dünya Çocuk Hakları Günü Nilüfer’de kutlandı.
Fethiye Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Kızılcıklı Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Gümüştepe Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Ertuğrul Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı
Cumhuriyet MK ilk toplantısını yaptı.
Uludağ Çalışma Grubunu kapatma kararı
Demirci Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Çamlıca MK toplantısı yapıldı
Dumlupınar Mahalle Komitesi ilk toplantısını bugün yaptı.
Görükle MK ilk toplantısını yaptı
23 Nisan Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Sosyal medya çalışanları eğitimde!
Üçevler Mahalle Komitesi yeni üyeleriyle buluştu.
Barış Mahalle Komitesi ilk toplantısını bugün yaptı.
Genetiği Değiştirilmiş Organizmaya Hayır!
Çalı MK yeni üyeleriyle ilk toplantısını yaptı
Altınşehir Mahalle Komitesi yeni üyeleriyle buluştu
Ataevler Mahalle Komitesi ilk toplantısını yaptı.
Kadın Meclisleri İkinci Buluşması
Avrupa Birliği Toplum Kültürü Enstitüleri Nilüfer'de
Balat Mahalle Komitesi yeni üyeleriyle buluştu
Nilüfer, işçi haklarına sahip çıkıyor
İşçi arkadaşlarımızla bir aradayız
DOSAB'da Termik Santrale Hayır toplantısı
TÜYAP Kitap Fuarı Etkinliği
Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri
Yürüyüş ve Basın Açıklaması
Komiteler kahvaltıda buluştu
Her Yer Festival, Her Yer Direniş!
Aydın Efeler Kent Konseyi bizimleydi
Bursa Ovası'nda Termik Santral İstemiyoruz!
Kadın Meclisi Toplantısı’nda iletişim eğitimi…
Nilüfer Mahalle Komiteleri anlatıldı
Kırsal'da Doğa ve Çevre Direnişleri
Celalettin Çakır başkanlık görevini devretti
Mahalle Komiteleri yeni temsilcilerini seçti
Müşküle Köyü'nün simgesi...
16 Ekim Dünya Gıda Günü
Nilüfer'de seçim çalışmaları devam ediyor...
Nilüfer'in Gezi Parkı...
Nilüferli kadınlar Biga'da
Nilüfer Termik Santrale Komşu Olmak İstemiyor!
El-İzi Atölyesi Filografi Sergisi
TKKP Yürütme Kurulu İzmir'de...
Uludağ Çalışma Grubu Kazdağları'nda
İnsana barış yakışır!
Beşevler’in yeşillenmesi kararı...
Nilüfer Ezidiler'in çığlığını duydu!
Kadın cinayetleri son bulsun!
Oyun Engel Tanımaz Projesi Toplantısı
Zeytin yasası bilgilendirmesi
Ertuğrul'daki Park Alanları Nasıl Olmalı?
Nilüfer’de Özgürlük ve Demokrasi Günleri
İsmail Hakkı Tonguç anıldı.
Çalışma Yönergesi değişikliği
Çiftçi Bayramı Etkinliği
Nilüfer'de Özgürlük ve Demokrasi Günleri
Nasıl Bir Mahalle Yönetimi?
Viyana 'EuGut' Örgütü'nden ziyaret
Oyun Engel Tanımaz final sunumu
Ulusal Koordinatörler Nilüfer'de
Kadın Meclisi Amasra'da...
Dünya Çevre Günü Etkinliği
Emekliler Çalışma Grubu Gemlik'te
Kadın Meclisi Huzurevinde...
Nilüfer’de Özgürlük ve Demokrasi Günleri
Okuma Grubu İstanbul Modern Müzesi'nde...
Nilüfer’de Özgürlük ve Demokrasi Günleri
'Kader değil katliam'
Sorumlulardan hesap soracağız!
Kadın Meclisi’nden anneler günü kutlaması
Oyun Engel Tanımaz Projesi toplantısı
13. Nilüfer Spor Şenlikleri
Oyun Engel Tanımaz Jüri Değerlendirmesi
Aydın Üniversitesi'nden destek
NKK Yürütme Kurulu ilk toplantısı
11. Seçimli Genel Kurul
LÖDER yararına Aromalı Sezaryen Oyunu
NKK'dan bir Japon geçti...
23 Nisan Özel Konseri
Oyun Parkı Tasarımı
Mücadeleye sahip çıkıyoruz!
Başköy tarım alanı olarak korunmalı
OETP çalışmalarına devam ediyor
Öğrenciler Miyazaki’yi unutmadı
Gönüllülerden fidan dikimi
Vaziyet planı nedir, nasıl oluşturulur?
Yerel Yönetimler ve Katılım
Kadın Meclisleri Söke'de
Nasıl Bir Gençlik Merkezi İstiyoruz?
Bir Kadın Uyanıyor...
Yerel Yönetimler Ödülleri
Gençlik Meclisi’nden imzaya davet...
Nilüfer Köy Kadın Dernekleri Forumu
Komiteler kahvaltıda bir arada
OETP Atölye çalışmaları
Yolçatı İlköğretim Okulu'na kütüphane
Kırsal Alan Çalışma Grubu Söyleşi
İhsaniye Mahalle Komitesi toplandı
Dünya Gençlik Merkezi Projesi
Kırsal Alan Grubu Köy Ziyaretleri
Kadın Meclisi Toplantısında Eğitim
Kırsal Alan Grubu Köy Ziyaretleri
Oyun Engel Tanımaz Eskişehir'de
Kadın Meclisi'nden Bozbey’e Ziyaret
Benim Çocuğum...
Sosyal Medya’ da bize katılmayı unutmayın !
Nilüferli olmanın ayrıcalığını yaşamak, etkinliklerimizden haberdar olmak ve üyemiz olmak isterseniz lütfen e-posta adresinizi yazınız…