Nilüferli gençler bir arada
16.10.2016
10:00

Nilüferli gençler kahvaltıda buluştu.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Uludağ Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Uludağ Üniversitesi’ndeki farklı öğrenci topluluklarının başkanları ve üyelerinin katıldığı buluşmada Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Gençlik Ofisi ve Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin gençlere yönelik çalışmaları anlatıldı.

Nilüfer Gençlik Ofisi Sorumlusu Ramis Ceyhan, Nilüfer Belediyesi Sivil Toplum İlişkileri Büro Sorumlusu Ali Cenk Algün ve Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi Eş Başkanı Hande Nur İpek’in, Nilüfer Belediyesi’nin yatırım, hizmet, etkinlik, ve gençlere yönelik projelerini anlatan sunumuyla başlayan toplantıya, Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Seden Bozbey, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları Yalçın Işıkyıldız ve Adil Kayaoğlu, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp de katıldı.

Sunumun ardından söz alan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, gençlerin önemine değindi. Gençlerin kent ve ülke için son derece önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa Bozbey, “Ülkemizin nüfusunun yaklaşık dörtte biri 15-29 yaş civarı gençlerden oluşuyor. Bu oran Nilüfer’de de aynı. Gençlerin, sorgulayan, araştıran, birbirleriyle diyalog kuran, aynı masa etrafında farklı görüş, inanç ve kimliklere sahip olsa da kentin, ülkenin ya da kendi sorunlarını tartışabilecek ortama getirilebilmesi lazım. Nilüfer Belediyesi olarak biz böyle düşünüyoruz' dedi. Öğrenci topluluklarının ve üniversite gençliğinin, Nilüfer Gençlik Ofisi ve Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile bir araya gelmeleri çağrısında bulunan Başkan Bozbey, “Öneri, sorun ve fikirlerinizi Nilüfer Gençlik Ofisi ya da Gençlik Meclisi ile mutlaka paylaşın. Karşılıklı fikir alışverişi sayesinde kentin gelişimine katkı sağlayacak çok önemli projeler ortaya çıkabilir. Nilüfer Belediyesi gençlerle ilgili bir proje yapacaksa, mutlaka sizlerin görüşüne başvurarak o projeyi doğru bir biçimde ortaya koymalı. Bu anlamda ofis ve meclisimizde bulunursanız bize ve kentimize katkı sağlamış olursunuz. Gençlerimizin bundan böyle bulundukları kentte sadece bir öğrenci olarak değil, düşüncelerini ortaya koyarak kente ve kentin geleceğine katkı sağlayan bireyler olacağına inanıyorum. Sizlerin görüşleri bizim için son derece önemli' şeklinde konuştu.

Sosyal Medya’ da bize katılmayı unutmayın !
Nilüferli olmanın ayrıcalığını yaşamak, etkinliklerimizden haberdar olmak ve üyemiz olmak isterseniz lütfen e-posta adresinizi yazınız…