Oyun Engel Tanımaz Projesi
Proje Sahibi:
Projeye Başlama Tarihi: 1 Ekim 2013 - 11 Haziran 2014
Proje Yetkilisi: Özlem Polat
İletişim: 0224 4523200

Kentsel yerleşim alanlarındaki karar süreçlerine çocukların katılımı, kentlilik bilincinin gelişiminin sağlanması ve kentsel mekanın engelli ve engelli olmayan herkese göre tasarlanması konusunda kapasite oluşturulması amaçlanmıştır. Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Orhan Gazi Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa İl Temsilciliği ve ÇEK 3 Mart Azizoğlu İlköğretim Okulu işbirliğiyle geliştirilen “Oyun Engel Tanımaz” projesi 1 Ekim 2013-11 Haziran 2014 tarihleri arasında yürütüldü.

Proje kapsamında Nilüfer Belediyesi Engelliler Hizmet Birimi Bizim Ev’in belirlediği 6 engelli öğrenci ile Vahide Aktuğ, Canaydın, Cavit Çağlar Orta okullarından 18 ve Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisinden belirlenen 6 öğrenci olmak üzere toplam 30  öğrenci, mimarlık, kentleşme, oyun, insan hakları ve tasarım dersleri alarak engelli ve engelsiz çocukların bir arada oynayabileceği bir çocuk parkı tasarladılar.

Oyun Engel Tanımaz Projesi ile kentsel yerleşim alanlarındaki karar süreçlerine çocukların katılımı, kentlilik bilincinin gelişiminin sağlanması ve kentsel mekanın engelli ve engelli olmayan herkese göre tasarlanması konusunda kapasite oluşturulması amaçlanmıştır.

Sosyal Medya’ da bize katılmayı unutmayın !
Nilüferli olmanın ayrıcalığını yaşamak, etkinliklerimizden haberdar olmak ve üyemiz olmak isterseniz lütfen e-posta adresinizi yazınız…