ÇEVRE MECLİSİ

Nilüfer Kent Konseyi Çevre Meclisi 

Nilüfer Kent Konseyi Çevre Meclisi; katılımcılık, sürdürülebilirlik, yaşanabilirlik, hoşgörü ve uzlaşma ilkeleri ışığında, düşüncelerini açıkça söyleyebilme, çözüm üretebilme, karar alabilme ve uygulayabilme mekanizmaları geliştirmeyi sağlayan ve kentin çevre ve ekoloji sorunlarına sahip çıkan, çevre ve ekoloji mücadelesine odaklı, kentin olduğu kadar kırın ve doğal yaşamın da savunuculuğunu yapan demokratik bir platformdur.

Kırsal Alan Çalışma Grubu: kırsal alanının sorunlarını araştırmak, kırsal alan yönetimi ve planlaması hakkında çalışmalar yapmak, kentsel tarım alanlarını yaşatmak, kent-kır barışıklığını sağlamak ve köylerin doğal nüfusunu kendi ana topraklarında yaşanabilir kılmak amacıyla kurulmuştur. Nilüfer Belediyesi'ne bağlanan ve mahalle statüsü kazanan köylerin tarımsal niteliklerini geliştirmek, kırsal mahallelerin doğal dokusuna uyumlu, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasını sağlamak, gıda güvenliği, yerel tohum gibi konularda faaliyetler yürütmektedir.

TÜZÜK
YÜRÜTME KURULU
ÇALIŞMA GRUPLARI
- Kırsal Alan Çalışma Grubu


 
HABERLER
5 Haziran Dünya Çevre Günü`nde doğamızı savunduk. Nilüfer Kent Konseyi olarak bileşeni olduğumuz Bursa Çevre Platformu ile birlikte Çalı Mahallesi Değirmen Deresi`nde eylem yaptık ve açıklamada bulunduk.
Bileşeni olduğumuz Bursa Çevre Platformu (BUÇEP), tehlikeli boyutlara ulaşan Bursa`daki hava kirliliğine ilişkin yetkilileri göreve çağıran dilekçeleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü`nün önünde buluşup verdi.
Nilüfer Kent Konseyi Çevre Meclisi, 10 Aralık Toprak Ana Günü etkinliği öncesi "Susmayacağız, durmayacağız temiz bir çevrede yaşam hakkımızı savunacağız" başlığıyla basın açıklaması yaptı. Meclisimiz adına açıklamayı eş sözcü Doç. Dr. Ertuğrul Aksoy okudu.
Sürdürülebilir Tohumların Buluşması
Kırsal Alan Beypazarı'nda
Şenliğe hazırız
Yaşamına sahip çık!
Çevre Meclisi 1. Seçimli Genel Kurulu
Sosyal Medya’ da bize katılmayı unutmayın !
Nilüferli olmanın ayrıcalığını yaşamak, etkinliklerimizden haberdar olmak ve üyemiz olmak isterseniz lütfen e-posta adresinizi yazınız…